AKTUALNOŚCI

Rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Msze św.  o 7,30, 10,30 i o 15,00

Jutro  rozpoczną się Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej. Wszystkich, którzy mogą zachęcam do udziału w roratach, szczególnie dzieci.

Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o 17,00.

W tym tygodniu :

W poniedziałek -  św. Andrzeja Apostoła.

W  czwartek   - św. Franciszka Ksawerego

W piątek – św. Barbary, dziew. i męcz.

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W tym tygodniu przypada I Czwartek,  Piątek i Sobota miesiąca .  Spowiedź św. przed    I Piątkiem codziennie przed Mszą św.

W przyszłą niedzielę jak co roku będzie zbiórka do puszek na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Podobnie jak dzisiaj  będą trzy Msze św. o 7,30, 10,30 i o 15,00

W piątek na Mszę św. zapraszam uczniów klasy VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W zakrystii  można nabywać świece na stół wigilijny i złożyć ofiarę dla ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia , szczególnie dzieci.

Od poniedziałku Siostra Przełożona będzie roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki za chwilę zostaną poświęcone – i takie opłatki powinny  być na stole w rodzinie katolickiej. Z powodu trwającej pandemii Siostra nie będzie wchodzić do domów , tylko przy wejściu przekaże opłatki.

            Plan odwiedzin:

      Poniedziałek od  8.00

 Nowa Wieś  od   p. Tadeusza Wolaka , następnie Górka i Centrum do p. Skowronów

      Wtorek  od 8.00

              Koniec i Podlasem  od Państwa Mucha, następnie cały Stary Janowiec

      Środa od godz. 8.00

            Pniaki i Podlesie – od p. Leszka Kiszka następnie Żabno II i Żabno I

 Bóg zapłać p. Agnieszce i Dariuszowi Cyganowskich za ofiarę 500 zł na kaplicę Matki Bożej.

Bóg zapłać pewnej rodzinie za wykonanie pięknego wieńca adwentowego.

 Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła    w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :  Ryszarda Starzyk, Renata Dudło, Aneta Świątek, Joanna Augustyn, Elżbieta Pulak i Beata Halik.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny  i Mały Gość niedzielny

 

Przeżywamy  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata . Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do NSPJ i Akt oddania rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek  i sobotę o 7,00, wtorek,  środę i  piątek  o 17,00   

W sobotę  przypada 11 rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy zwłaszcza w tym dniu o modlitwie w intencji naszego biskupa diecezjalnego.

W  przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Podobnie jak dzisiaj  będą trzy Msze św. o 7,30, 10,30  i o 15,00

Jesteśmy w połowie czwartego kwartał roku.  Proszę więc o złożenie ofiary 50 zł na listę  Proszę o zabranie list na poszczególne przysiółki ze stolika pod chórem.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Maria Kiszka, Stanisława Dobosz, Bożena Maciąg, Dorota Babiarz i Zofia Kuciemba.

Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

Dzisiaj w Kościele obchodzony jest  Światowy Dzień Ubogich. Msze św. o 7,30, 10,30   i o 15,00

Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.

Msze św. tygodniu : w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek, środę  i piątek  o 17,00   

W tym tygodniu :

W środę - bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

W piątek - św. w. Rafała Kalinowskiego  prezb.       

       W sobotę - święto Ofiarowania NMP.

     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podobnie jak dzisiaj  będą trzy Msze św. o 7,30, 10,30 i o 15,00

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła   w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby:  Jolanta Cymbor, Antonina Cymbor, Czesława Guzik, Teresa Ćwięka i Zdzisław Milas.

Prasa katolika: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

 

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o 7,30  i 10,30

Od wczoraj zmniejszono liczbę osób ,które mogą uczestniczyć w kościele we Mszy św. / 1 osoba na 15 m kw. W naszym kościele  na Mszy św. może być ok. 40 osób , nie  licząc osób posługujących w liturgii. Zachowanie obowiązujących limitów będą pilnować Panowie z Rady Parafialnej. Bardzo proszę o wyrozumiałość i przestrzeganie  ograniczeń.

W związku z ograniczeniami odnośnie ilości wiernych na Mszy św. w przyszłą niedzielę będą w naszej parafii 3 Msze św. o 7,30  i 10,30  i o 15,00 / jeśli będzie potrzeba to trzecia Msza św. będzie też w kolejne niedziele listopada.  

W tygodniu Msze św.: w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek, środę  i piątek  o 17,00     

W tym tygodniu :

W poniedziałek -  Rocznica Poświęcenia Bazyliki Luterańskiej

We wtorek   - św. Leona Wielkiego, papieża

W środę – św. Marcina z Tours, bp

W czwartek – św. Jozafata, bp i męcz.

W piątek - św. Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna , męcz. 

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W środę będziemy obchodzić Święto Niepodległości . Po Mszy św. , przed Najświętszym Sakramentem odmówimy  Różaniec         w intencji Ojczyzny.  Zapraszam wszystkich, którzy mogą i chcą  do wspólnej modlitwy. 

W przyszłą niedzielę będą  zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

Pragnę przypomnieć że przez cały miesiąc możemy pomagać zmarłym przez zyskiwane odpusty – w osiem wybranych dni listopada – trzeba tylko spełnić  nakazane warunki , które są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła   w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Teresa Bajor, Agnieszka Bajor, Kazimiera Nawój , Małgorzata Nawój i Renata Zaraza.

Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7,30 i 10,30  O godz. 14,00  uroczyste nieszpory żałobne a następnie Różaniec za zmarłych ze stacjami , które zwykle odprawiane są na cmentarzu. Serdecznie zapraszam do udziału w tym nabożeństwie.       W tym roku nie będzie procesji na cmentarz, tym bardziej że cmentarze zostały zamknięte również w Dzień Zaduszny.

Ksiądz Biskup nakazał,  aby po Ewangelii, zamiast kazania  odczytać Apel Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego. Natomiast po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odśpiewać Suplikacje oraz odmówić specjalną modlitwę o pokój.

Jak zawsze Uroczystości Wszystkich Świętych ofiarą do puszki wspieramy Seminarium Duchowne w Tarnowie. Puszka będzie wystawiona również w Dzień Zaduszny. Bóg zapłać za ofiary i  okazaną hojność.

         Jutro Dzień Zaduszny – będziemy wspominać wszystkich wiernych zmarłych , i modlić się za tych zmarłych , którzy wynagradzają Bogu za grzechy oczekując na wejście do nieba.  Msze św. o 7,30   i 17,00. Po Mszach św. będą  wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.

W okazji Uroczystości Wszystkich Świętych możemy pomagać zmarłym nie tylko przez modlitwę ale także przez zyskiwane odpusty. W tym roku , z powodu pandemii decyzją Stolicy Apostolskiej odpusty będzie można zyskać nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych ale w dowolnie wybranych ośmiu  dniach listopada spełniając nakazane warunki , które są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

         Msze św. w tygodniu o 17,00 Po Mszy św. będzie  Różaniec za zmarłych z wspominkami. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  zmarłych.

W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św. 

W piątek na Mszę św. zapraszam młodzież klasy VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną , połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty .O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Agata Bator, Rozalia Frankowicz, Irena Bajor, Teresa Frankowicz i Czesława Warzecha.

 Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002