AKTUALNOŚCI

Rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Msze św. Msze św. o 7,30, 10,30. Jako ostatnia niedziela jest niedzielą synodalną , modlimy się za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja. Naszą modlitwą w intencji obejmijmy bpa Andrzeja z racji 12 rocznicy przyjętych święceń Biskupich.

Jutro rozpoczną się Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej. Wszystkich, którzy mogą zachęcam do udziału w roratach, szczególnie dzieci / z lampionami /

Msze św. w tygodniu w poniedziałek o 7,00 , w pozostałe dni o 17,00.

W tym tygodniu :

We wtorek -  św. Andrzeja Apostoła.

W  piątek  - św. Franciszka Ksawerego

W sobotę - św. Barbary, dziew. i męcz.

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W tym tygodniu przypada I Czwartek,Piątek i Sobota miesiąca .Spowiedź św. przedI Piątkiem codziennie przed Mszą św.

W przyszłą niedzielę jak co roku będzie zbiórka do puszek na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W piątek na Mszę św. zapraszam uczniów klasy VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Siostra Przełożona serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie, nabycie opłatków i za ofiary złożone przy tej okazji. Msza św. dziękczynna od Sióstr w intencji rodzin w parafii będzie odprawiona wniedzielę12 grudnia

Jeżeli będzie taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorychw parafii. Proszę do czwartku zgłosić takie osoby. Będzie to jednocześnie objazd na święta

W zakrystii można nabywać świece na stół wigilijny i złożyć ofiarę dla ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia.

Bóg zapłać za wykonanie dekoracji adwentowej ., która symbolizuje 4 niedziele adwentu pewnym rodzinom z Nowej Wsi i rodzinie z Podlesia. .

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :Beata Ciejka, Elżbieta Pulak, Zofia Frąc, Beata Kiszka, Marzena Popera i Maria Kmiecik.

 

Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata . Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do NSPJ i Akt oddania rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek i sobotę o 7,00, w środę, czwartek i piątek o 16,00

W tym tygodniu :

W poniedziałek -  św. Cecylii, dziew. i męcz.

W  środę   - św. Andrzeja Dung-Lac, prezb i Towarzyszy męcz.

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia.

Od poniedziałku Siostra Przełożona będzie roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki dzisiaj będą poświęcone – i takie opłatki powinny być na stole w rodzinie katolickiej. Z powodu trwającej pandemii Siostra nie będzie wchodzić do domów , tylko przy wejściu przekaże opłatki.

            Plan odwiedzin:

      Poniedziałek od  8.00

 Nowa Wieś  od   p. Tadeusza Wolaka , następnie Górka i Centrum do p. Skowronów

      Wtorek  od 8.00

 Koniec i Podlasem  od Państwa Mucha, następnie cały Stary Janowiec

      Środa od godz. 8.00

            Pniaki i Podlesie – od p. Leszka Kiszka następnie Żabno II i Żabno I

W najbliższe dwie soboty – podobnie jak wczoraj - pod cmentarz będzie podstawiona przyczepa, na którą można wrzucać kwiaty i ziemię z doniczek. W żadnym wypadku proszę nie wrzucać doniczek , zniczy, szkła i plastiku.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Agata Cetnar, Anna Cetnar, Maria Cymbor i Teresa Dobosz.

Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach odbywa zbiórka do puszek na Kościółw w Potrzebie . W tym roku zebrane ofiary będą wsparciem dla chrześcijan w Libanie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj również obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w parafiach naszej diecezji można nabyć „ chlebki miłosierdzia „ jako wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

Msze św. tygodniu : w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek, środę  i piątek  o 17,00   

W tym tygodniu :

W środę – św. Elżbiety Węgierskiej   , zak..

W czwartek - bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz

       W sobotę - św. w. Rafała Kalinowskiego  prezb. 

      Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 10,30 odbędzie się przyjęcie aspirantów do Liturgicznej Służby Ołtarza

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

W sobotę 20 listopada w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży tzw. Synaj. W regionie mieleckim  spotkanie to odbędzie się w Zasowie o godz. 19,00. Na spotkanie zaproszona jest również młodzież naszej parafii. Zachęcam więc młodzież do udziału w tym spotkaniu. / więcej informacji o spotkaniu znajduje się na tablicy ogłoszeń /

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie: Celina Kokoszka, Irena Grzech, Anna Bigda i Ewelina Janiec.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o 7,30i 10,30

Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku o 17,00 , w sobotę o 7,00 rano.

W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św różaniec za zmarłych z wspominkami. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.

W tym tygodniu :

We wtorek   - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

W środę – św. Leona Wielkiego, papieża

W czwartek – św. Marcina z Tours, bp

W piątek - św. Jozafata, bp i męcz.

W sobotę - św. Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna , męcz. 

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W czwartek będziemy obchodzić Święto Niepodległości . Po Mszy św. , przed Najświętszym Sakramentem odmówimyRóżaniec w intencji Ojczyzny.Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszą ojczyznę, Ta modlitwa jest obecnie bardzo potrzebna. Bardzo proszę, aby w nabożeństwo różańcowe włączyli się uczniowie naszej szkoły : Klasa VIII niech odmówi pierwszy dziesiątek , klasa VII drugi dziesiątek , czwarty dziesiątek klasy V i VI i piąty dziesiątek klasy III i IV.  

Pragnę przypomnieć że przez cały miesiąc możemy pomagać zmarłym przez zyskiwane odpusty – w osiem wybranych dni listopada – trzeba tylko spełnić nakazane warunki , które są wywieszone na tablicy ogłoszeń.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach będzie zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie . Jednocześnie będzie to Światowy Dzień Ubogich. W parafiach naszej diecezji będzie można nabyć „ chlebki miłosierdzia „ jak wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Anna Skowron, Lidia Skowron, Ewa Janiec i Małgorzata Jeniec.

Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002