AKTUALNOŚCI

 Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Msze św. Msze św. o 7,30, 10,30.  
    W tygodniu Msze św. roratnie o godz.  o 17,00. Wszystkich, którzy mogą zachęcam do udziału w roratach, szczególnie dzieci  Jak w poprzednich latach, dla dzieci, które przygotują serca z dobrym uczynkiem będą przygotowane niespodzianki.
    W tym tygodniu :
W środę -  św. Franciszka Ksawerego, prezb
W czwartek  - św. Barbary dziew. i męcz.   
W sobotę  - św. Mikołaja, bpa
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie przez Mszą św.
    W czwartek od godz. 16,30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Do chorych udam się w piątek o godz. 9,00 . Będzie to jednocześnie objazd na święta. Proszę do czwartku zgłosić osoby, które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej.
    W przyszłą niedzielę jak co roku będzie zbiórka do puszek na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.  
    W czwartek na Mszę św. zapraszam uczniów klasy VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    W tym tygodniu Siostra Ersilia będzie roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki dzisiaj będą poświęcone – i takie opłatki powinny  być na stole w rodzinie katolickiej. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie Siostry i dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji. Są one   wyrazem naszej wdzięczności  za modlitwę i ofiarną pracę Sióstr dla naszej wspólnoty parafialnej.
    W zakrystii  można nabyć świece na stół wigilijny, które są wyrazem naszej  wrażliwości wobec  ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia.  
    W tym tygodniu ministranci, lektorzy i dziewczynki z DSM-u otrzymają upominki z okazji św. Mikołaja.
    Bóg zapłać rodzinom z Nowej Wsi za wykonanie jak co roku pięknej dekoracji adwentowej.
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał i ofiary dla Sióstr mieszkańcom przysiółku Górka  i Stary Janowiec.      Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Zofia Kuciemba, Ewelina Starzyk, Renata Dudło i Aneta Świątek.  
          Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

 

 

 

 Przeżywamy  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata . Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi Wszechświata.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek i sobotę o 7,00  we wtorek,  środę , czwartek i  piątek  o 17,00   
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy męcz.
W niedzielę   -  św. Andrzeja Apostoła.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
     W piątek przypada 16 rocznica święceń biskupich , Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Szczególnie , w tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji pasterza naszej diecezji.
    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia.  
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał i ofiary dla Sióstr mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś.   
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby : Teresa Ćwięka, Zdzisław Milas, Maria Kiszka, Stanisława Dobosz, Bożena Maciąg i Dorota Babiarz.      
    Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

    Dzisiaj w Kościele  po raz IX obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. W naszej diecezji z tej okazji rozprowadzane są  Serduszka z napisem  " Mam serce dla Ubogich"  Jest to pamiątka włączenia się w akcję charytatywną powadzoną przez Caritas i wsparcia ludzi ubogich i potrzebujących.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek i piątek  o 17,00 w środę wyjątkowo o 16,00.
    W tym tygodniu :
We wtorek -  bł. Karoliny Kózkówny dziew. i męcz.
W  czwartek  - św. Rafała Kalinowskiego, prezb.  
W piątek  - Ofiarowanie NMP  
W sobotę  - św. Cecylii, dziew. i męcz.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
    We wtorek na Msze św. i spotkanie zapraszam Panie z Parafialnego Oddziału Caritas.       
    W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Małgorzata Nawój, Jolanta Cymbor, Antonina Cymbor i Czesława Guzik.
    Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach odbywa zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie . W miarę naszych możliwości postarajmy się wesprzeć tę jakże ważną i potrzebną  działalność Kościoła.
    Msze św. tygodniu : w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek, środę  i piątek  o 17,00  .     
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Leona Wielkiego, pap.i dok. Kośc.
We wtorek - św. Marcina z Tours, bpa św. Jozafata, bpa, i męcz.
W środę -  św. Jozafata, bpa, i męcz.
W Czwartek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna , męcz.
     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    We wtorek będziemy obchodzić Święto Niepodległości . Po Mszy św. będzie Różaniec  w  intencji Ojczyzny.  Zapraszam wszystkich  do wspólnej modlitwy za naszą ojczyznę.  Bardzo proszę,  aby w nabożeństwo różańcowe włączyli się uczniowie naszej szkoły  przez odmawianie poszczególnych dziesiątków różańca. Klasa VIII pierwszy dziesiątek, klasa VII drugi dziesiątek , DSm - trzech dziesiątek, Klasa VI czwarty dziesiątek , klasa V i IV piąty dziesiątek.    
    W przyszłą niedzielę w Kościele obchodzony będzie  IX Światowy Dzień Ubogich. W naszej diecezji z tej okazji do tej pory były  rozprowadzane są chlebki miłosierdzia, w tym roku będą   Serduszka Caritas w ramach akcji " Mam serce dla Ubogich"  . Możemy włączyć się w tę akcję przez nabycie takiego serduszka.
Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie:  Teresa Frankowicz, Teresa Bajor, Agnieszka Bajor i Kazimiera Nawój.
    Prasa katolika: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

 Przeżywamy Dzień Zaduszny – wspominamy wszystkich wiernych zmarłych , modlimy się za tych zmarłych , którzy wynagradzają Bogu za grzechy oczekując na wejście do nieba.  
    Dziś pierwsza   niedziela miesiąca -  adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    Msze św. w tygodniu  o 17,00. Po Mszy św. będzie  Różaniec za zmarłych z wspominkami. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  zmarłych.
    W tym tygodniu :
W wtorek – św. Karola Boromeusza, bpa
W przyszłą niedzielę   – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św.  Do chorych udam się w piątek o godz. 9,00. Proszę do czwartku zgłosić osoby, które potrzebują posługi sakramentalnej.
    W I czwartek od godz. 16,00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16,30 odmówimy Różaniec za zmarłych a o godz. 17,00 Msza św.
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach będzie zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie .
    W piątek nabożeństwo dla klasy VIII, przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.  
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za III kwartał i ofiary dla Sióstr mieszkańcom Koniec Podlasem.   
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Paulina Frankowicz, Rozalia Frankowicz, Irena Bajor i Czesława Warzecha.  
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny  i Mały Gość Niedzielny.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002