AKTUALNOŚCI

   Dziś pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjne. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  Msze św. dzisiaj 7,30,  10,30.
    Przeżywamy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Po sumie procesja eucharystyczna.
    Msze św. w tygodniu od poniedziałku do piątku o  godz. 18,00. Po Mszy św.  z racji Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna, w sobotę Msza św. o godz. 7,00.
    W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.
    W tym tygodniu :
     W poniedziałek - św. Jadwigi Królowej.
W czwartek - św. Barnaby, Apostoła.
W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  
W sobotę - Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
    Uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela będzie w niedzielę 21 czerwca.  
    Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i już dzisiaj dziękuję za posługiwanie w czasie całej  Oktawy. Serdecznie dziękuję rodzinom które przygotowały ołtarze ,siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom scholi , dziewczynkom z DSM – u , panom ze Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, niosącym  feretrony  i sztandary.
Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za II kwartał i ofiary dla Sióstr mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś .
Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę  o godz. 9,00 proszone są panie : Agata Cetnar, Anna Cetnar, Magdalena Cymbor i Maria Cymbor.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


                      Intencje mszalne            / od  8 czerwca  /   

PONIEDZIAŁEK

18,00     + Katarzynę i Stanisława Bajor         

WTOREK

18,00    Z okazji 18 urodzin - z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże
             błogosławieństwo , dary Ducha Świętego i  opiekę Matki Bożej dla Weroniki.       

ŚRODA

18,00       + Antoninę i Władysława Warzecha

CZWATEK

18,00        O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla pewnej rodziny.

PIĄTEK

18,00       + Helenę Cyganowską.

SOBOTA

7,00        + Sylwestra Cichoń - od kuzyna Mariana z rodziną  

NIEDZIELA

7,30      W intencji Iwony i Piotra Warzecha w r. ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski,
            z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla ich rodziny.
10,30   + Marka, Jana i Rozalię  Ryba - w r. śm. Marka
13,00    Msza św.  chrzcielna.

 

   Msze św. dzisiaj o 7,30, 10,30, o godz. 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.
    Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych.  Szczególnie dziękuję rodzicom, którzy przysyłali na nabożeństwa dzieci.    
    Dzisiaj kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek o 7,00 we wtorek, piątek i sobotę  o 18,00, w środę o 17,00.
    W tym tygodniu
W poniedziałek - św. Justyna, męcz.
W środę - św. Karola Lwangi i Towarzyszy , męcz.
W piątek - św. Bonifacego, bpa i męcz.
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W Czwartek  Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7,30  i 10,30 .Po sumie procesja do czterech ołtarzy – w tym roku  pójdziemy ulicą w kierunku remizy.
    W związku z procesją proszę przygotować w środę feretrony, sztandary i baldachim. Proszę o liczne przybycie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków  i chłopców do dzwonienia. Proszę o udział w procesji Strażaków oraz panie do niesienia figur. Składka    z  Bożego Ciała przeznaczona jest  na hospicja w naszej diecezji. Procesje  w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie
    Spowiedź św. przed Bożym Ciałem i I piątkiem będzie w środę od 16,00 do 16,45. O 16,45 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a następnie Msza św.
    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    Jeżeli będzie taka potrzeba to w piątek o godz. 9,00 udam się do chorych. Proszę do czwartku zgłosić osoby , które potrzebują posługi sakramentalnej.
    W środę o 15,30  będzie spotkanie dla dzieci klasy IV, które w Boże Ciało będą
przeżywać rocznicę I Komunii św. Na spotkanie zapraszam również rodziców.
     Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł na sfinansowanie zakupu organów p. Bronisławowi Grzech Janowiec nr 36a.  
    W ostatnim czasie zostało odnowione ogrodzenie cmentarza, wyczyszczono i pomalowano słupki. Pracę bezinteresownie wykonali  panowie z OSP Janowiec, za co pragnę serdecznie podziękować. Był to wyraz wdzięczności dla mieszkańców Janowca za  aktywne włączenie się w ostatnią zbiórkę złomu.
    W zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są  panie Celina Kokoszka, Irena Grzech, Anna Bigda i Ewelina Janiec.
    Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny .

    

 

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny, od jutra w Kościele  rozpocznie się Okres Zwykły.
    Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30,  o 14,30 nabożeństwo majowe i Msza św.
    Zmarł śp. Józef Skowron. Pogrzeb będzie we wtorek. O 14,30 będzie wprowadzenie i Różaniec, o 15,00 Msza św. pogrzebowa. Polecajmy zm. śp. Józefa miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.
    W poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7,00  i 18,00
    W tygodniu Msze św. i nabożeństwo majowe w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek  i piątek  o godz. 18,00 , w sobotę wyjątkowo o 7,00. W niedziele zakończenie nabożeństw majowych
    W tym tygodniu :
We wtorek  - św. Filipa Neri, prez.
W czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana    
W piątek - św. Urszuli Leduchowskiej, dziew.
          Wszystkim solenizantom najbliższego  tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  
    Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w procesji pójdziemy w kierunku . remizy. Proszę przygotować po 2 ołtarze po obu stronach drogi. O przygotowanie ołtarzy proszę w tym roku następujące rodziny:
I    Ołtarz  rodziny: Pulak Marcin, Mol Halina, Minorczyk Ryszard, Para Stanisław, Ryba Zygmunt, Piotrowski Stanisław, Piotrowski Michał, Cichoń Ireneusz, i Ryba Wiesław.
II   Ołtarz  rodziny : Kokoszka Marian, Juzba Daniel, Ryba Bernadeta, Milas Józef, Janiec Łukasz, Pryga Mieczysław, Pryga Arkadiusz, Tabor Zdzisław i Tabor Jan
III  Ołtarz  rodziny : Król Józef, Szęszoł Paweł, Pabian Kamil, Łabęcka Zuzanna , Ryba Zdzisław, Skowron Adam , Skowron Józefa i Skowron Jacek  , Jeniec Stanisław  
IV  Ołtarz  rodziny : Kokoszka Jacek, Grzech Antoni, Janiec Józef, Żytniak Dariusz , Bigda Paweł, Janiec Kamil, Cetnar Jerzy, Cetnar Aleksander, Cetnar Zbigniew.   
    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła o ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są  panie :  Anna Skowron, Lidia Skowron, Ewa Janiec i Małgorzata Jeniec.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny  i Mały Gość Niedzielny

                      Intencje mszalne            / od  25 maja /
                    
PONIEDZIAŁEK  
7,00       + Juliana Cichoń - od Wiesławy i Stanisława Para
18,00     + Marię Cichoń z okazji Dnia Matki
WTOREK

18,00      + Stanisława Augustyna  - od Sławka z rodziną.

 ŚRODA

18,00      +  Franciszka i Marię Grzech, Genowefę i Zofię Szęszoł w r. śm. Franciszka.

 CZWARTEK

18,00      + Janinę Cichoń- od wnuka Karola z rodziną  

 PIĄTEK

18,00    + Stefanię i Józefa Bielat w r. śm. Stefanii

SOBOTA

7,00        + Józefa Skowron w 7 dz. po św. - intencja od żony    

NIEDZIELA

7,30       + Mariana Błachaniec
10,30    + Jana , Rozalię i Marka Ryba w r. śm. Jana
15,00       Za parafian

Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu  w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę o 18,00 , w czwartek wyjątkowo  Msza św. będzie rano o 7,00  .
    W czwartek odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych wraz  z rodzicami oraz innych uczniów naszej szkoły  do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.  Wyjazd będzie o godz. 8,00 spod kościoła. W związku z wyjazdem w środę po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla osób wyjeżdżających.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Agnieszka Pabian, Zuzanna Łabęcka, Bogusława Ryba i Paulina Dudek.
    Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.  

                                                    Intencje mszalne            / od  18 maja /                         
PONIEDZIAŁEK  

18,00       + Juliana Cichoń - od sąsiadek Patrycji, Urszuli i Felicji.

WTOREK

18,00      + Stanisława Wąż

ŚRODA

18,00       Msza św. z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji 50 rocz. urodzin Wioletty,          
            z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej.

CZWARTEK

7,00      + Czesławę i Zenona Kiwerskich

PIĄTEK

18,00    + Antoninę i Władysława Warzecha w r. śm. Antoniny

SOBOTA

18,00        + Juliana Cichoń - od wnuka Arkadiusza z żoną Rocio    

NIEDZIELA

7,30       + Czesława Pulak, Ludmiłę, Jana i Stanisława Zawada, Janusza Kozioł w r. śm. Czesława

10,30        Za parafian

15,00    +  Juliana Cichoń - od Lidii i Jacka Skowron.  

 W naszej parafii przeżywamy  uroczystość  I Komunii św. Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia.  Msze św. o 7,30,  11,00 Msza św. komunijna, o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.
    Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu  o godz. 18,00 , z wyjątkiem środy , w środę  Msza św. będzie o godz. 20,00 a po niej nabożeństwo majowe połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej - z racji rocznicy pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie - na którą wszystkich serdecznie zapraszam.
    W tym tygodniu  poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. Jednak w tych dniach modlimy się także o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy, o pokój i w wielu innych intencjach. Po Mszy św. odbędzie procesja błagalna,     w poniedziałek pod krzyż przy głównej drodze , we wtorek pod  krzyż na cmentarzu, w  środę pod  krzyż misyjny.  Zachęcam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. W tygodniu :
W czwartek - św. Macieja Apostoła.
W sobotę -  św. Andrzeja Boboli męcz. i patrona Polski.
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W sobotę swoje imieniny będzie obchodził Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. Pamiętajmy, szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji pasterza naszej diecezji.
    W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    Pragnę serdecznie podziękować rodzicom klasy III za udział w przygotowaniu dzieci do I Komunii św., za sprzątanie i piękną dekorację kościoła oraz uporządkowanie placu kościelnego. Dziękuję również za dar ołtarza - ofiarę pieniężną.
    O sprzątanie kościoła  w sobotę o 9,00 proszone są panie : Dorota Janiec, Renata Tabor, Ewa Tabor i Małgorzata Szęszoł.
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
        

 Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.
    Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu w poniedziałek rano o godz. 7,00 w pozostałe dni tygodnia o  godz. 18,00.
    W tym tygodniu
W poniedziałek - św. Floriana, męcz.. patrona min. strażaków
W środę  - św. Ap. Filipa i Jakuba.
W piątek - uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia, a szczególnie wszystkim naszym strażakom składam serdeczne życzenia.
W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Od godz. 17,30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, o 18,00 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie I Komunia święta. Msze św. o 7,30  o 11,00 Msza św. Komunijna , o 14,30 Nabożeństwo Majowe i Msza św. Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia.
    W sobotę o godz. 10,00 będzie spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych.
    W środę  na Msze św. i spotkanie  zapraszam  uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Bóg zapłać  Panu Grabarzowi, który w ramach troski o nasz cmentarz bezinteresownie obciął krzewy.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę w tym tygodniu  o posprzątanie kościoła  i  uporządkowanie placu kościelnego.
     Prasa katolicka : Gość Niedzielny i mały Gość Niedzielny.
        

 

  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W naszej diecezji jest ona jednocześnie Niedzielą Kapłańską. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowe   w Tarnowie .    
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek o 7,00 w wtorek, czwartek i piątek o 18,00,   w środę o godz. 19,00
    W sobotę będziemy przeżywać liturgiczną uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesioną z niedzieli 3 maja. Msze św. o 7,30  i 18,00 . Zachęcam do udziału     w tym dniu we Mszy św.  
    W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcam wszystkich, a szczególnie dzieci  do udziału w tym nabożeństwie. Lektorów i ministrantów proszę  o posługę przy ołtarzu. W niedziele nabożeństwo majowe o godz. 14,30 a następnie Msza św.    
    W tygodniu tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca.   
    W czwartek od godz. 17,00 do 18,00 będzie spowiedź św.   
    W piątek o 8,00 udam się z posługą sakramentalną do chorych . Proszę do czwartku   
zgłosić osoby, które potrzebują takiej posługi.
    We wtorek  na Msze św. i spotkanie  zapraszam  uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Bóg zapłać  za ofiary na cele inwestycyjne, ofiary dla Sióstr i na kwiaty  mieszkańcom przysiółków Żabno I i Pniaki Podlesie.
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i mały Gość Niedzielny.
         

  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela biblijna. Dziękujmy za dar Bożego słowa , które zawarte jest  w tej niezwykłej księdze, starajmy się często ją  czytać a jej wskazania wprowadzać w życie.  Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę  o 7,00,  we wtorek, środę i piątek o 18,00.
    W tym tygodniu
W czwartek - uroczystość św. Wojciecha, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski.
W sobotę - św. Marka Ewangelisty.
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.
    Przyszła niedziela to  Niedziela Dobrego Pasterza i jednocześnie  Niedziela Kapłańska. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
    W środę na Msze św. i spotkanie  zapraszam  uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom przysiółku Centrum                                        
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00 proszone są panie : Halina Milas, Bernadeta Ryba, Jolanta Pryga i Irena Pryga.
     Prasa katolicka : Gość Niedzielny i mały Gość Niedzielny.
        

      

 

 

     Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego – jest to jednocześnie Święto Caritas.  Z tej okazji kościołach naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Za złożone ofiary Bóg zapłać. Dziękuję również paniom z Parafialnego Oddziału Caritas za pomoc w dzisiejszej zbiórce. Dzisiaj po pierwszej Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę  o 7,00,  we wtorek i piątek o 18,00, w środę wyjątkowo o godz. 19,00.
    W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną , która rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
    W poniedziałek na godz. 17,00 proszę młodzież szkół średnich , jak również osoby , które na święta dekorowały kościół o rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego
    Bóg zapłać za dar ołtarza  młodzieży, która w ostatni czwartek przyjęła Sakrament Bierzmowania.  
    Bóg zapłać  za ofiary na cele inwestycyjne, ofiary dla Sióstr i kwiaty  mieszkańcom przysiółku Żabno II .
    Bóg zapłać  za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom przysiółku Żabno II                                     
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w  sobotę o godz. 9,00 proszone są panie : Joanna Gmyr, Krystyna Ryba, Maria Kokoszka i Natalia Juzba.      
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość  Niedzielny                                                                                         

   

 

 

    Msze św. o 7,30 , 10,30  o 13,00 Msza św. chrzcielna . Dzisiejsza składka  przeznaczona na uczelnie katolickie w Polsce.
    Msze św. w tygodniu we wtorek, środę i piątek o 18,00 , w czwartek i  sobotę o 7,00.
    We wtorek i środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam klasę VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. W środę na spotkanie po Mszy św. zapraszam rodziców klasy VIII i świadków Bierzmowania.
    W czwartek młodzież klasy VIII przyjmie sakrament Bierzmowania w Radomyślu Wielkim  o godz. 18,00.   
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to jednocześnie Diecezjalny Dzień Caritas.  Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Caritas naszej diecezji.  
    W przyszłą niedzielę na I Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.
    W piątek na Msze św. i spotkanie zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Bóg zapłać pewnej rodzinie za ofiarę 500 zł na sfinansowanie zakupu nowych organów.
    Bóg zapłać  za ofiary na cele inwestycyjne, ofiary dla Sióstr i na kwiaty  mieszkańcom przysiółków Koniec Podlasem,  Górka i Stary Janowiec.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :Magdalena Para, Zuzanna Ryba, Kazimiera Piotrowska i Aleksandra Piotrowska.
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

    Przeżywamy Niedzielę Palmową , która rozpoczyna Wielki Tydzień. Msze św.  o 7,30  i 10,30 ,  o godz. 14,30  Gorzkie Żale  a następnie Msza św. Na sumie poświęcenie palm  i  procesja wokół kościoła.
    Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7,00.    
    W czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne –  program

WIELKI CZWARTEK: Dzień Eucharystii i Kapłaństwa
   1800 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej  a po niej przeniesienie Pana Jezusa
                      do Ciemnicy
                       Adoracja prywatna / w dowolnym czasie  /
 Adoracja        20.00 – 20.30   Ojcowie i Matki
                       20.30 – 21.00   Młodzież oraz klasy VII i VIII
                      
WIELKI PIĄTEK: Dzień Śmierci Pana Jezusa.
 8.00  -  Rozpoczęcie adoracji / adoracja prywatna w dowolnym czasie  /
17.00 – Droga Krzyżowa  
17.30    Liturgia Wielkiego Piątku
           -  Liturgia słowa
           -  Adoracja Krzyża
           -  Komunia św.
           -  Procesja do Grobu Pańskiego
              Adoracja prywatna / w dowolnym czasie  /
Adoracja        20.00 – 20.30   Ojcowie i Matki
                       20.30 – 21.00   Młodzież i klasy VII i VIII

WIELKA SOBOTA : Wigilia Paschalna
Poświęcenie pokarmów   o godz.   9.00     10.00   i  11.00   
Porządek Adoracji:
  8.00 -    9.00       Centrum
  9.00 -    11.00    Adoracja prywatna / oraz osoby poświęcające pokarmy /
11.00 -    12.00      Pniaki i Podlesie  Stary Janowiec   
12.00 -    13.00      Nowa Wieś i Górka
13.00 -    14.00      Żabno II
14.00 -    15.00      Żabno I
15.00 -    16.00      Koniec i Pod Lasem  
           /  16.00       sprzątanie kościoła  /   
19.00 -  Liturgia Wielkiej Soboty

Wielkanoc
Msze św.    6.00 / z procesją rezurekcyjną /,    10.30
Poniedziałek Wielkanocny
Msze św.    7.30 ,   10.30    13.00  / Msza św. chrzcielna /     
    
    W Wielki Piątek  obowiązuje post ścisły i abstynencja tzn. powstrzymanie się  spożywania  pokarmów mięsnych , a ponadto osoby pełnoletnie są zobowiązane do ograniczenia posiłków do trzech / dwa lekkie i jeden do syta /
    Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone będą  na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
    Na Wielki Piątek zaleca się przyozdobienie krzyży przydrożnych, krzyża misyjnego oraz krzyży w naszych mieszkaniach.
    W sobotę, proszę o odkurzenie i przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów oraz obrazów do procesji Rezurekcyjnej
    Panów ze Straży proszę  o wartę  przy Grobie Pańskim, przygotowanie ogniska  w Wielką Sobotę i udział w Procesji Rezurekcyjnej.
     W sobotę na Wigilię Paschalną proszę do kościoła zabrać ze sobą świece./ proszę jednak uważać , aby nie pobrudzić  posadzki a przede wszystkim ławek.   
    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    Zmiana tajemnic różańcowych będzie 12 kwietnia ,  w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
    Jeżeli w parafii są jeszcze chorzy, którzy chcą na święta przyjąć Sakramenty św. to mogę ich odwiedzić w środę od godz. 14,00. Proszę do wtorku zgłosić takie osoby.  
    Bóg zapłać  za ofiary na cele inwestycyjne za I kwartał , ofiary dla Sióstr i na kwiaty  mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś.
     Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty.  O sprzątanie kościoła w sobotę od 16,00 proszone są panie :   Anna Pulak, Halina Mol, Anna Pulak i Anna Minorczyk.
    Prasa katolicka. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

    Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 Gorzkie Żale a po nich   Msza św.  
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę o 7,00. we wtorek i piątek o 18,00
    W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego . Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcam wszystkich do  modlitwy o szacunek i ochronę każdego ludzkiego życia.
    Droga krzyżowa w piątek o 17,30  a po niej Msza św.  
    Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na sumie a następnie procesja wokół kościoła . Po Mszy św. jak zawsze konkurs palm. Zachęcam do wykonania palm wielkanocnych.
    Składka w Niedzielę Palmową będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
    W piątek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
    Spotkanie Dsm-u i scholi muzycznej będzie w sobotę o godz. 14,00 w domu Sióstr
    W najbliższy piątek w parafii Zdziarzec odbędzie się  Dekanalne Spotkanie Młodzieży. O godz. 17,30 będzie Droga Krzyżowa z kaplicy w Żarówce do Zdziarca. Po Drodze Krzyżowej Msza św. w kościele parafialnym w Zdziarcu. Zachęcam młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu./ szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej /
    Od tej niedzieli, w ramach jałmużny wielkopostnej możemy  złożyć dar serca dla potrzebujących pomocy i wsparcia. Na stoliku za ławkami znajduje się puszka na ofiary pieniężne.
Bóg zapłać wszystkim , którzy w różny sposób pomogli w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych i wszystkim , którzy w nich uczestniczyli.
Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom przysiółku Koniec Podlasem .
     Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Marta Pryga, Dorota Pryga, Ewelina Frankowicz i Maria Frankowicz.    
     Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

      Rozpoczynamy dzisiaj  Rekolekcje wielkopostne . Msze św. o 7,30  i 10,30 z nauką dla wszystkich,   o godz. 14,30  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a następnie Msza św. Wykorzystajmy ten wyjątkowy czas Bożej łaski.
    Program rekolekcji parafialnych:

P o n i e d z i a ł e k  

                7.30     Msza św. z nauką dla  seniorów
               11.00     Msza św. z nauką dla dzieci
               12.00     Msza św. z nauką dl dzieci
               18.00     Msza św. z nauką dla wszystkich
                        następnie Nauka stanowa dla mężczyzn i kobiet         

   Wtorek    

                7.30     Msza św. z nauką dla wszystkich
              14.30    Nauka dla dzieci przed spowiedzią św.
              15.00   - 16.30      Spowiedź   św.
              16.30 - 17.00        przerwa    
              17.00 - 18.00          Spowiedź  św.
                  1800     Msza św. z nauką dla wszystkich
                          następnie    Nauka stanowa dla młodzieży

   Środa    

               7.30     Msza św. z nauką dla  wszystkich
               11.00     Msza św. z nauką dla dzieci
               13.30     Msza św. z nauką dla dzieci
               18.00     Msza św. z nauką dla wszystkich
                        Zakończenie rekolekcji
       Program rekolekcji znajduje się  na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
    Dzisiaj jak co roku 15 marca na naszą parafię przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.  Porządek adoracji
                    8.30 – 9.30     Nowa Wieś Górka
                    9.30- 10.30         Stary Janowiec, Pniaki Podlesie
                   11.30-12.30   ŻabnoI i Żabno II                                                                  
                   12.30-13.30     Janowiec Centrum                                                                    
                   13.30- 14.30    Koniec Podlasem                                                                                                                       
    W środę , na zakończenie rekolekcji na Mszach św. będzie składka, będzie to okazja aby podziękować ks. Andrzejowi za wygłoszone rekolekcje.
    Msze św. w pozostałe dni tygodnia: w czwartek i piątek o 18,00 w sobotę  o 7,00.
    W piątek Droga krzyżowa o 17,30  a po niej Msza św.  
    Bóg zapłać  za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom przysiółku Żabno I .
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :  Maria Dobosz, Edyta Dobosz, Czesława Kmieć, Eugenia Jasina i Renata Mrozowska.
    

   Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 Gorzkie Żale a po nich Msza św.  
    Msze św. w tygodniu poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek, środę i piątek  o 17,00.   
    W piątek Droga Krzyżowa o 17,00 a następnie Msza św.  
    W przyszłą niedzielę  rozpoczną się Rekolekcje wielkopostne . Msze św. niedzielę będą jak zwyczajnie , w tygodniu z nauką dla wszystkich rano i wieczorem, będą  też nauki stanowe dla dorosłych i dla młodzieży . Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek 17 marca od 15,00 do 18,00.  Dokładny program rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę, będzie też na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.. Módlmy się aby te dni były czasem Bożej łaski dla wszystkich parafian.  
    W przyszłą niedzielę 15 marca jak co roku w naszej parafii  całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym roku ten dzień zbiega się z rekolekcjami. Adoracja poszczególnych przysiółków będzie między Mszami św. Prządek adoracji
                    8.30 – 9.30      Nowa Wieś Górka
                    9,30- 10.30      Stary Janowiec, Pniaki Podlesie
                    11.30- 12.30    Żabno I i Żabno II                                                                                                                     
                    12.30- 13.30   Janowiec Centrum                                                                                                                     
                    13.30- 14.30    Koniec Podlasem
                             14.30    Gorzkie Żale i Msza św.                         
    W środę na Msze św. i spotkanie zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Na stoliku za ławkami  można nabyć baranki na stół wielkanocny.
    Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom przysiółków Pniaki Podlesie i  Stary Janowiec.
    Bóg zapłać za ofiarę 500 zł pewnej osobie z poza parafii na zakup organów.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00 proszone są panie: Teresa Pęczek, Irena Nosal, Krystyna Pęczek i Danuta Jakubus.
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

   Dziś pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 Gorzkie Żale a po nich  Msza św.  
    Dzisiejsza niedziela jest dniem  modlitwy,  postu i solidarności z misjonarzami .  Z tej racji w kościołach  odbywa się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny. Bóg zapłać za okazaną wrażliwość i złożone ofiary.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek i sobotę o 7,00. we wtorek , środę, czwartek i piątek o 17,00 .  
    W tym tygodniu przypada I Czwartek , Piątek i Sobota  miesiąca.   
    W I czwartek od godz. 16,00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi św.
        W piątek o godz. 9,00 udam się z posługą sakramentalną do chorych . Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.
    W piątek Droga Krzyżowa o 17,00 a następnie Msza św. Drogę Krzyżową poprowadzą  dziewczynki z DSM-u
    W środę na Msze św. i spotkanie zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    W czwartek na Msze św. zapraszam uczniów klasy VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    Wczoraj w Mielcu odbył się rejonowy turniej piłki halowej. Nasi ministranci zajęli pierwsze miejsce i awansowali do rozgrywek na szczeblu diecezjalnym. Gratulujemy im i cieszymy się z ich osiągnięć .
    Bóg zapłać za ofiary po 1000 zł na zakup organów , które złożyły dwie rodziny z Końca Podlasem.
    Bóg zapłać  za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom Górki .
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od 9,00 proszone są panie:  Maria Biernat, Sylwia Frankowicz, Marzena Sztejenka i Daria Jakubus.
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

 

    Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 Gorzkie Żale a po nich   Msza św.   
    Msze św. w tygodniu  w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o 7,00, w środę i piątek o 17,00,  
    W piątek Droga Krzyżowa o 17,00 a następnie Msza św. Koronka do Bożego miłosierdzia przez Drogą Krzyżową.
    W przyszłą niedzielę  będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny
    Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 15 do 18 marca. Módlmy się już teraz o owocne ich przeżycie.
    W zakrystii można nabyć baranki na stół wielkanocny.
    Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz  mieszkańcom Centrum.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od 9,00 proszone są   następujące osoby :Janina Pulak, Natalia Sztejenka, Bożena Pulak i Antoni Wąż.  
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiaj również w kościołach całej Polski odbywa się zbiórka ofiar do puszki dla Ukrainy. Bóg zapłać.
    W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. Z tej racji w naszej parafii  przeżywamy  nabożeństwo 40 – godzinne . Adoracja będzie odbywać się  według następującego porządku.     
                   8,30   -   9,30       osoby uczestniczące we Mszy św. o godz. 7,30
                   9,30   -   10,30     osoby, które będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10,30
                   11,30   - 12,00     Młodzież
 Dzieci w dowolnym czasie.  
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek  o 17,00 w piątek  po Drodze Krzyżowej , która będzie o godz. 17,00.
    W środę przypada Popielec. Msze św.  o 7,30  i 17,00.  W czasie Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania  głów popiołem na znak przyjęcia pokuty . W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja   tzn. . powstrzymanie się  spożywania  pokarmów mięsnych , a ponadto osoby pełnoletnie są zobowiązanie do ograniczenia posiłków do trzech / dwa lekkie i jeden do syta/ .Składka  z tego dnia zaś przeznaczona jest na cele  charytatywne.
    W piątek Droga Krzyżowa o 17,00 a następnie Msza św. Koronka do Bożego miłosierdzia przed Drogą Krzyżową.
    Porządek nabożeństw w niedzielę  przez cały Wielki Post. Msze św. przed południem  o 7,30  i 10,30  o godz. 14,30  Gorzkie Żale a po nich Msza św. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.
    Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz  mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła wyjątkowo w piątek po Mszy św. proszone są panie:   Maria Furgał, Zofia Wolak, Marzena Tabor i Lucyna Jasina.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny.

  

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek , środę i piątek  o 17,00 .
    W tym tygodniu :
We wtorek - św. Scholastyki, dziew.
W środę - NMP z Lourdes
W sobotę -  św. Cyryla , Mnicha i Metodego Bpa
Wszystkim  solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W środę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorego . Pamiętajmy zwłaszcza w tym dniu o modlitwie w intencji chorych i cierpiących, jak również o wszystkich opiekujących się chorymi w szpitalach , hospicjach i domach.
    W przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo 40 – godzinne przez Wielkim Postem
      Zapraszam wszystkim do modlitwy wynagradzającej przed Najświętszym Sakramentem. Porządek adoracji :
                      8,30   -   9,30       osoby uczestniczące we Mszy św. o godz. 7,30
                   9,30   -   10,30     osoby, które będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10,30
                   11,30   - 12,00     Młodzież   
                   Dzieci niech uczestniczą w dowolnym czasie.
    W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Również w przyszłą niedzielę  decyzją Episkopatu odbędzie się zbiórka do puszki na  wsparcie dla Ukrainy.    
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Władysława Wolak, Zofia Furgał, Marta Moździerz i Agnieszka Cyganowska.
     Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

  

    Dziś pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  
    W poniedziałek będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej/. Msze św. o 7,30 i  17,00. W czasie Mszy św. poświęcenie gromnic.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych – z racji Dnia Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji naszych Sióstr.
    Msze św. w pozostałe dni tygodnia  we wtorek o 16,00, w  środę o 18,00  w czwartek i piątek o 17,00, w sobotę o 7,00.
    W tym tygodniu :
We wtorek - św. Błażeja, bpa i męcz.
W czwartek - św. gaty, dziew. i męcz.
W piątek - św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W tym tygodniu przypada I Czwartek , Piątek i Sobota  miesiąca.   
    W I czwartek od godz. 16,00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji od 16,00  do 17,00 będzie spowiedź św. przed I Piątkiem.
    Jeśli będzie taka potrzeba , to w piątek o godz. 9,00 udam się z posługą sakramentalną do chorych . Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.
    W czwartek po Mszy św. / ok. 17,30 / na spotkanie na plebanii zapraszam Radę Parafialną w celu omówienia aktualnych spraw parafii.  
    W piątek na Msze św. zapraszam uczniów klasy  VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    We wtorek proszę osoby , które dekorowały na święta kościół o rozebranie szopki i choinek. W tym dniu Msza św. będzie wcześniej / o godz. 16,00 / aby móc wykonać wszystkie prace. Dla pewnego porządku na godz. 16,30 proszę młodzież szkół średnich    i klasę VIII ; na 17,00  proszę panów , którzy osadzali choinki oraz panie do sprzątania. Nie będzie już sprzątania kościoła w sobotę. O sprzątanie kościoła we wtorek  proszone są panie : Ewa Sadowska, Ewa Cetnar, Patrycja Pulak, Magdalena Pryga, Danuta Pryga    i Zofia Pulak.
    Prasa katolicka; Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

   

 

 

 

  Dzisiejsza niedziela obchodzona jest  jako niedziela  słowa Bożego. Dziękujmy Bogu za dar Bożego słowa zawarty w Księdze Pisma Świętego, starajmy się ją często czytać a jej wskazania wprowadzać w życie.  
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00, we wtorek , środę i piątek o 17,00.
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Tymoteusza i Tytusa, bpów
W środę - św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.
W czwartek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
W sobotę - św. Jana Bosko, prezb.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
     Dyrekcja, nauczyciele, Radny, Sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich, Rodzice uczniów oraz wnuki mają zaszczyt zaprosić Babcie i Dziadków na spotkanie z okazji ich Święta w dniu 31.01.2026 (sobota). Ja zapraszam na Mszę świętą o godzinie 14.00. Następnie zapraszamy na spotkanie w Domu Strażaka w Janowcu.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00  proszone są panie : Dorota Wierzbicka, Joanna Mrozowska, Irena Grzech i Agnieszka Stec.
    Prasa katolicka; Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

«12»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002