AKTUALNOŚCI

Dzisiaj po raz drugi w Kościele obchodzony jest  Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji   w parafiach naszej diecezji są rozprowadzane „chlebki miłosierdzia”. Nabywając taki chlebek i ofiarując co najmniej 5 zł, wspieramy osoby najbardziej potrzebujące.

Dzisiaj również zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.

Msze św. w tygodniu w wtorek, środę i piątek  o 16,30 , w poniedziałek, czwartek  i  sobotę o 7,00.  

W tym tygodniu :

We wtorek  - św. Rafała Kalinowskiego

W środę - święto Ofiarowania NMP.

W czwartek – św. Cecylii, dziew. i męcz. 

W sobotę   - św. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy  męcz.

     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie będzie to niedziela synodalna , będziemy się modlić za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja .

Dekanalne rozgrywki w piłce nożnej halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza w tym roku odbędą się w sobotę 1 grudnia                     w Radomyślu Wielkim.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :  Ewa Janiec, Małgorzata Jeniec, Celina Kokoszka i Irena Grzech.

Obchodzimy dzisiaj  Święto Niepodległości ., w setną rocznicę jej odzyskania. Niech ten wyjątkowy dzień i wyjątkowa rocznica będzie okazją do gorącej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Msze św. w tygodniu we wtorek, środę, i  piątek  o 16,30 , w poniedziałek, czwartek i sobotę  o 7,00,   

W tym tygodniu :

W Poniedziałek – św. Jozafata, bpa i męcz.

W wtorek -  św. św. Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna męcz. 

W sobotę  -  św. Elżbiety Węgierskiej

     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W środę na Mszę św. zapraszam uczniów klasy VIII i III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.            W czasie Mszy św. uczniowie złożą deklaracje o woli przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W przyszła niedzielę , zgodnie z decyzją papieża Franciszka będziemy po raz drugi w Kościele Światowy Dzień Ubogich.                Z tej racji w parafiach naszej diecezji będą rozprowadzane „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca.   

W przyszłą niedzielę będą  zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. 

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :  Bogusława Ryba, Anna Skowron, Józefa Skowron i Lidia Skowron.

Do nabycia prasa katolicka ; Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna .  Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o 7,30         i 10,30

Msze św. w tygodniu, od poniedziałku do piątku o 17,00 po Mszy św. będzie Różaniec   z wypominkami. Zachęcam do udziału w nabożeństwach i do modlitwy za zmarłych  zwłaszcza dzieci i młodzież  .  W sobotę Msza św. o godz. 7,00      

W tym tygodniu :

W piątek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Luterańskiej

W sobotę   - św. Leona Wielkiego, papieża

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę  będziemy obchodzić Święto Niepodległości ., w setną rocznicę jej odzyskania. W czasie Mszy św. będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

17 listopada w Wadowicach Górnych odbędzie się   Bal Charytatywny dla młodzieży  z okręgu mieleckiego. Na bal zaproszona jest również młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie  w kościele o godz. 17,00 , druga część będzie w Astorii. Koszt udziału   30 zł. Podczas balu odbędzie się również zbiórka  dla dwóch chorych chłopców. Zapisy   w parafii do 12 listopada.  / liczba miejsc jest ograniczona /

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła       w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Ewa Tabor, Małgorzata Szęszoł, Zuzanna Łabęcka i Agnieszka Pabian.

 

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Msze św. o 7,30, 10,30  o 14,30 . Dzisiaj również modlimy się za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja z racji niedzieli synodalnej.  

W środę  zakończenie nabożeństw różańcowych . Bóg zapłać wszystkim , którzy uczestniczyli w nabożeństwach.

W poniedziałek i środę Różaniec będzie przed Mszą św. W poniedziałek Różaniec poprowadzą kandydaci do Bierzmowania       a w środę dziewczynki z DSM-u.

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych . Msze św. o 7,30 i 10,30 . Po sumie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać  okazaną  hojność.

Spowiedź św. przed Wszystkimi Świętymi i I Piątkiem będzie we wtorek od 16.00-17,00. Skorzystajmy z okazji do spowiedzi , tym bardziej że stan łaski Uświęcającej jest koniecznym warunkiem do zyskania odpustów dla  zmarłych.

W piątek przypada Dzień Zaduszny – wspomnienie  wszystkich wiernych zmarłych Msze św. o 7,30   i 17,00. Przed Msza  św. będą  czytane Wypominki   i modlitwa za zmarłych.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych możemy pomóc naszym zmarłym przez zyskiwane odpusty. Aby zyskać odpust należy nawiedzić cmentarz  i pomodlić się za zmarłych a ponadto spełnić warunki zwykłe : spowiedź , Komunia św. , modlitwa w intencjach Ojca św.  oraz wyzbycie się przywiązania nawet do najmniejszego grzechu. Pouczenie o warunkach , które trzeba spełnić znajduje na tablicy ogłoszeń  

W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca.  Do chorych udam się w piątek o godz. 9,00 .

W sobotę Msza św. i Różaniec za zmarłych o godz. 17,00. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  zmarłych.

We wtorek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom przysiółków Koniec Podlasem, Żabno I i Stary Janowiec.

 Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Jolanta Pryga, Irena Pryga, Władysława Janiec  i Renata Tabor

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki