AKTUALNOŚCI

Dzisiaj w Kościele obchodzony jest  Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji  w parafiach naszej diecezji są rozprowadzane „chlebki miłosierdzia”. Nabywając taki chlebek.i ofiarując co najmniej 5 zł, wspieramy osoby najbardziej potrzebujące.

Dzisiaj również zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek i  piątek  o 17,00 , we wtorek i sobotę o 7,00,  

W tym tygodniu :

W poniedziałek -  bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.

W środę - św. Rafała Kalinowskiego  prezb.         

W czwartek – święto Ofiarowania NMP.

W piątek - św. Cecylii, dziew. i męcz. 

     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jednocześnie będzie to niedziela synodalna , będziemy się modlić za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja .

Dekanalne rozgrywki w piłce nożnej halowej dla Liturgicznej Służby Ołtarza w tym roku odbędą się w sobotę 30 listopada          w Radomyślu Wielkim.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie: Joanna Mrozowska, Irena Grzech, Agnieszka Stec i Teresa Pryga.

Prasa katolika: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

W poniedziałek będziemy obchodzić Święto Niepodległości . Po Mszy św. , przed Najświętszym Sakramentem odmówimy  Różaniec w intencji Ojczyzny.  Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W szczególny sposób zapraszam dzieci i młodzież naszej parafii.

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek  o 17,00 , w czwartek i sobotę  o 7,00,   

W tym tygodniu :

W poniedziałek – św. Marcina z Tours, bp. 

W wtorek -  św. Jozafata, bpa i męcz.

W środę - św. Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna , męcz. 

     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W środę na Mszę św. zapraszam uczniów klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania di I Komunii św.

W przyszłą niedzielę będą  zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. 

Serdecznie proszę o złożenie ofiar po 50 zł od rodziny na cele inwestycyjne. Podobnie jak rok temu  proszę rodziny, które  mogą  o złożenie większej ofiary w czwartym kwartale.  Bardzo proszę nowe rodziny w parafii o włączenie się w finansowanie potrzeb materialnych naszej wspólnoty parafialnej. 

Bóg zapłać p. Andrzejowi Jasina za ufundowanie kwiatów na dekorację kościoła na listopad, dziękuję również p. Władysławie Janiec i pewnej osobie za ofiarowanie  kwiatów pod krzyż misyjny.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :Dorota Grzech, Czesława Frankowicz, Dorota Wierzbicka i Barbara Frankowicz.

Do nabycia prasa katolicka ; Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

Dziś pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o 7,30  i 10,30

Msze św. w tygodniu, od poniedziałku do soboty o 17,00 po Mszy św. będzie Różaniec z wypominkami. Zachęcam do udziału w nabożeństwach i do modlitwy za zmarłych zwłaszcza dzieci i młodzież  .        

W tym tygodniu :

W poniedziałek – św. Karola Boromeusza, bp.

W sobotę - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby : Zofia Bielat, Barbara Bajor, Anna Mrozowska  i Tadeusz Mrozowski.

Do nabycia  prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Msze św. o 7,30, 10,30  o 14,30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. . Dzisiaj również modlimy się za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja z racji niedzieli synodalnej.  

W czwartek  zakończenie nabożeństw różańcowych . Bóg zapłać wszystkim , którzy uczestniczyli -  nawet codziennie -  w nabożeństwach / dzieciom , dziewczynkom z DSM-a szczególnie ministrantom i lektorom , którzy też najczęściej odmawiali Różaniec./

We wtorek i środę Różaniec będzie przed Mszą św. Różaniec poprowadzi młodzież , która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania : we wtorek klasa VIII , w środę klasa VII.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych . Msze św. o 7,30 i 10,30 . Po sumie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.

Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać  okazaną  hojność.

Spowiedź św. przed Wszystkimi Świętymi i I Piątkiem będzie w czwartek od 16.00 do 17,00. Skorzystajmy z okazji do spowiedzi , tym bardziej że stan Łaski Uświęcającej jest koniecznym warunkiem do zyskania odpustów dla  zmarłych.

W sobotę przypada Dzień Zaduszny – wspomnienie  wszystkich wiernych zmarłych Msze św. o 7,30   i 17,00. Przed Msza  św. będą  czytane Wypominki  i modlitwa za zmarłych.

W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych możemy pomóc naszym zmarłym przez zyskiwane odpusty. Aby zyskać odpust należy nawiedzić cmentarz  i pomodlić się za zmarłych a ponadto spełnić warunki zwykłe : spowiedź , Komunia św. , modlitwa           w intencjach Ojca św.  oraz wyzbycie się przywiązania nawet do najmniejszego grzechu. Pouczenie o warunkach , które trzeba spełnić znajduje na tablicy ogłoszeń  

W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca.  / ponieważ w piątek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych , w tym miesiącu nie będę mógł odwiedzić chorych./ .

W czwartek  po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

 W parafii Wadowice Górne – jak co roku – odbędzie Bal Charytatywny dla młodzieży  z okręgu mieleckiego w dniu 16 listopada . Na bal zaproszona jest również młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie  w kościele o godz. 17,00 , druga część będzie w Astorii. Koszt udziału 40 zł. Cała kwota będzie przeznaczona na cele charytatywne. Zapisy w parafii do 31października / liczba miejsc jest ograniczona /

 Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Paulina Grzech-Lis, Czesława Błachaniec, Roksana Błachaniec i Bogusława Bielat.

Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. 

Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Misyjną. Składka  przeznaczona jest na  cele misyjne kościoła.  Dzisiaj też zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać. O 14,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.

W dzisiejszą niedzielę w kościołach całej Polski odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

W tygodniu Msze św. i Różaniec  o godz. 17,00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, zwłaszcza dzieci, które do tej pory jeszcze w nich nie uczestniczyły.

     W szczególny sposób zapraszam

     w poniedziałek   klasę  O i I wraz z rodzicami.  

     we wtorek           kl. II i III wraz z rodzicami

     w środę               kl IV  i V 

     w czwartek         kl VI  i VII

     w piątek              kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych

     w sobotę             DSM i LSO

W tym tygodniu :

We wtorek będziemy w liturgii wspominać św. Jana Pawła II, pap.

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Jako ostania niedziela miesiąca będzie też niedzielą synodalną.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę  od godz. 9,00 proszone są panie: Czesława Pryga, Elżbieta Słowik, Krystyna  Grzech i Helena Gawryś.       

Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Możemy też nabyć okolicznościowy numer tygodnika Idziemy zawierający min. artykuły o tarnowskich misjonarzach.

Msze św. dzisiaj o 7,30 , 10,30 , o 14,30 Różaniec i Msza św. Nabożeństwo różańcowe  będzie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam wszystkich do licznego udziału nabożeństwie i procesji./ szczególnie dzieci i młodzież /

Obchodzimy dzisiaj  XIX   Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańmy, chodźmy”.  Bóg zapłać wszystkim , którzy złożą  ofiary  do puszki , które będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży zdolnej ale ubogiej .

Dzisiaj w naszej ojczyźnie odbywają się wybory. Udział w wyborach jest nie tylko prawem ale i obowiązkiem każdego chrześcijanina – o czym nam przypomnieli przed tygodniem biskupi polscy. Niech dzisiejszy dzień będzie również okazją do modlitwy w intencji naszej ojczyzny..

W tygodniu Msze św.  i  Różaniec o godz. 17,00 . Zachęcam do licznego udziału  w nabożeństwach. W szczególny sposób zapraszam  :

    w poniedziałek   klasę  O i I wraz z rodzicami.  

     we wtorek           kl. II i III wraz z rodzicami

     w środę               kl IV  i V 

     w czwartek         kl VI  i VII

     w piątek              kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych

     w sobotę             DSM i LSO

W tym tygodniu :

We wtorek -  św. Teresy od Jezusa  dziew. i dok. Kośc.   

W środę - św. Jadwigi Śląskiej

W czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego męcz,

W piątek - św. Łukasza Ewangelisty     .

W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Nauczyciela . Pamiętajmy w modlitwie  o naszych nauczycielach i wychowawcach, tych żyjących i zmarłych. Zapraszam wszystkich szczególnie dzieci na różaniec za nauczycieli i wychowawców.

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia a szczególnie wszystkim nauczycielom składam  serdeczne życzenia

W  przyszłą Niedzielę obchodzić będziemy  niedzielą misyjną. Składa  przeznaczona będzie na  cele misyjne kościoła. Będą też zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie  za ich pracę.

Zbliża się miesiąc Listopad – czas  szczególnej pamięci o naszych zmarłych – Postarajmy się jak najwcześniej uporządkować grobów naszych bliskich i  posprzątać cmentarz ,  a przez Wypominki możemy objąć zmarłych z naszych rodzin modlitwą wspólnoty parafialnej Kartki na wypominki roczne i listopadowe znajdują się na stoliku za ławkami

 Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Kinga Mucha, Agnieszka Frankowicz, Wioletta Kokoszka i Marzena Cymbor.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  O godz. 14,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.

W tygodniu Msze św. i Różaniec o godz. 17,00. Zachęcam do licznego udziału  w nabożeństwach. W szczególny sposób zapraszam  :

     w poniedziałek   klasę  O i I wraz z rodzicami.  

     we wtorek           kl. II i III wraz z rodzicami

     w środę               kl IV  i V 

     w czwartek         kl VI  i VII

     w piątek              kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych

     w sobotę             DSM i LSO

W przyszłą niedzielę /13 października / przypada 102 rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie  W związku z tym dzisiaj nabożeństwo różańcowe będzie połączone z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam wszystkich do licznego udziału nabożeństwie   i procesji./ szczególnie dzieci i młodzież /

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić również  dziewiętnasty  Dzień Papieski pod hasłem  Wstańcie, chodźmy. W tym dniu jak zawsze będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży zdolnej ale ubogiej . Za  złożone ofiary Bóg zapłać .

Zostały zakończone prace przy kościele, na schodach położono płyty granitowe oraz zamontowano barierki , obecnie trwają prace przy plebani.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Janina Łuc, Małgorzata Wolska, Małgorzata Juzba i Wiesława Barłóg.

Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny.

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki