AKTUALNOŚCI

 W naszej parafii przeżywamy  uroczystość  I Komunii św. Msze św. o 7,30  o 10,00 i o 12,00 Msza św.  Komunijna. Módlmy się      w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia. 

Dzisiaj w naszej ojczyźnie odbywają się wybory. Udział w wyborach jest nie tylko prawem ale i obowiązkiem każdego Polaka. Niech dzisiejszy dzień będzie również okazją do modlitwy w intencji naszej ojczyzny..

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę  o 18,00 , we wtorek wyjątkowo o godz. 16,00. Dla dzieci pierwszokomunijnych będzie to Biały Tydzień.   

We wtorek młodzież klasy VIII przyjmie sakrament Bierzmowania w Zasowie o godz. 18,00.  Módlmy się  w intencji  młodzieży naszej parafii o dobre przeżycie tego ważnego dnia  i owocne przyjęcie darów i łask Ducha Świętego. 

W tym tygodniu :

     W poniedziałek - uroczystość Apostołów Piotra i Pawła . Msze św. o godz. 7,30 i 18,00 .  

      Składka z tego dnia przeznaczona do dyspozycji Ojca św. / na tzw. Świętopietrze./

W czwartek -  święto Najświętszej Marii Panny  Tuchowskiej

W piątek - św. Tomasza Apostoła

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. przed I Piątkiem  codziennie przed Mszą św. 

W I piątek miesiąca będę odwiedzał chorych, ale tylko tych , którzy o to poproszą , do czwartku proszę zgłosić te osoby.  

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej  będzie spotkanie dla młodzieży klasy VIII rodziców i świadków Bierzmowania.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za  I i II kwartał mieszkańcom przysiółków: Centrum, Pniaki Podlesie, Górka, Stary Janowiec  i Żabno II.

Zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła   w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Agnieszka Cyganowska, Zofia Wolak, Marzena Tabor i Lucyna Jasina .

Na koniec ale bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pełną poświęcenia i zaangażowania współpracę w przygotowaniu dzieci do I spowiedzi i Komunii św., za przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, za  piękną dekorację kościoła.   

 

W naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7,30 i 10,30  Kazania dzisiaj głosi i sumę  odpustową odprawi nasz rodak Ks. Piotr Cichoń.

Msze św. w tygodniu : wtorek, środę i piątek o 18,00, w  poniedziałek, czwartek i  sobotę o 7,00 .

W tym tygodniu:

        W środę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 W sobotę  -  Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy

 Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.

W piątek zakończenie roku szkolnego, jednak Msza św. z tej okazji dla wszystkich klas oraz przedszkolaków będzie w czwartek o godz. 18,00. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III     W związku z tym będzie zmieniony trochę porządek Mszy św. . Pierwsza Msza św. o godz. 7,30, druga o godz. 10,00 , natomiast o godz. 12,00  będzie Msza św. Komunijna.  Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia.

W sobotę o godz. 9,00 ,  spowiedź św.  dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców, chrzestnych  i bliskich z rodziny. Jednocześnie będzie to spowiedź dla młodzieży klasy VIII oraz świadków. Młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania w Zasowie,  we wtorek 30 czerwca.

W wtorek i piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie dzieci klasy III wraz z rodzicami. 

W środę na spotkanie zapraszam młodzież klasy VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

W  ostatnim czasie nasza świątynia została ubogacona a przez to upiększona przez zakup nowych sprzętów liturgicznych, za co w tym miejscu pragnę serdecznie podziękować . Jak już wspominałem i dziękowałem pewna rodzina ufundowała nowy gong, a Matka Boża Fatimska doczekała się nowej pięknej dekoracji, została też  odnowiona figura Matki Bożej , która od uroczystości Bożego Ciała noszona jest w procesji.

Serdecznie dziękuję za nowe dary : za piękną podstawkę pod Mszał oraz dzwonki – jest to dar rodzin całej parafii – Bóg zapłać.

W szczególny sposób pragnę podziękować też p. Anieli i Edwardowi Bajor za ufundowanie nowej pięknej kadzielnicy oraz łódki na kadzidło.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę , wyjątkowo od godz. 10,00 proszone są panie : Władysława Wolak, Zofia Furgał, Marta Moździerz i Maria Furgał.

Przeżywamy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Po sumie procesja eucharystyczna.

Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

Dzisiaj również odbywa się zbiórka do Puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie   i Tarnowie. Bóg zapłać

Zamarł śp. Marek Ryba . Pogrzeb będzie jutro , o 14,30 wprowadzenie i różaniec o 15,00 Msza św. pogrzebowa. Polecajmy zmarłego w naszych modlitwach miłosiernemu Bogu.

Msze św. od poniedziałku do piątku w tygodniu o godz. 18,00. Po Mszy św. z racji oktawy procesja eucharystyczna, w sobotę Msza św. o 7,00

W czwartek zakończenie oktawy Boże Ciała. Po Mszy św. poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

W tym tygodniu:

We wtorek – św. Brata Alberta , zak.

     W piątek  – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  

W sobotę –  Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Kazania będzie głosił i sumę odpustową odprawi nasz rodak ks. Piotr Cichoń. Msze św.     o 7,30 i 10,30 - suma odpustowa. Proszę o religijne przeżycie odpustu parafialnego. Proszę o wszystkie posługi jak w Boże Ciało. , proszę o liczny udział naszych strażaków

W piątek będzie spowiedź św. przed odpustem od godz. 17,00 do 18,00. Zachęcam do spowiedzi aby w niedzielę móc przystąpić do Komunii św. i zyskać odpust związany z uroczystością patrona parafii.

We wtorek po Mszy św. spotkanie dla  dzieci klasy III oraz ich rodziców.

Na stoliku za ławkami znajduje się projekt do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcam wszystkich aby go obejrzeć i ewentualnie zgłosić własne uwagi, Jest tam również krótki opis projektu 

Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i posługiwanie w czasie Oktawy. Serdecznie dziękuję rodzinom które przygotowały ołtarze ,siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom scholi , dziewczynkom z DSM – u , panom ze Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, niosącym  feretrony  i sztandary.

Bóg zapłać p. Adamowi Furgał za obcięcie i pielęgnację krzewów.

Bóg zapłać wszystkim , którzy porządkowali plac kościelny i otoczenie kościoła za Boże Ciało i odpust, dziękuję również rodzinom , które sprzątały cmentarz i jego otoczenie.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za I i II kwartał mieszkańcom przysiółku  Nowa Wieś.

 Serdeczne Bóg zapłać pewnej rodzinie z Końca Podlasem, która ufundowała nowy, piękny gong liturgiczny.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Teresa Pryga, Ewa Sadowska, Helena Pulak, Renata Giża, Magdalena Pryga, Danuta Pryga i Zofia Pulak

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna .Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.   Msze św. o 7,30  i 10,30 

Msza św. w tygodniu w poniedziałek o 7,00 w pozostałe dni o 18,00.

W Czwartek  Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7,30  i 10,30 .Po sumie procesja na placu kościelnym do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszę w tym roku następujące rodziny:

I    Ołtarz  rodziny: Wolak Tadeusz, Furgał Tadeusz, Moździerz Andrzej, Pulak    

      Maria,  Cyganowski Edward, Furgał Adam, Wolak Adam i Widelska Maria

II   Ołtarz  rodziny : Tabor Władysław, Tabor Andrzej, Jasina Andrzej, Madura

     Marian, Pulak Józef, Wąż Antoni, Pulak Kazimierz , Biernat Jan  i Frankowicz Józef

       III  Ołtarz  rodziny : Sztejenka Marzena, Zboch Grażyna, Pęczek Jan, Nosal

           Stanisław, Pęczek Bronisław, Jakubus Stanisław, Dobosz Stanisław i Dobosz

           Krzysztof.   

 IV  Ołtarz  rodziny : Kmieć Jan, Jasina Antoni, Mrozowski Adam, Pryga Stanisław,

       Pryga Łukasz, Frankowicz Adolf, Pulak Janusz i Pulak Bronisław  

W związku z procesją proszę przygotować w środę obrazy, feretrony, sztandary i baldachim. Proszę o liczne przybycie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Proszę o udział w procesji Strażaków oraz panie do niesienia figur.  W czasie procesji zachowajmy wskazane odstępy oraz niech wszyscy mają maski, bo są one wciąż obowiązkowe.                Składka z  Bożego Ciała przeznaczona jest  na hospicja w naszej diecezji. Procesje w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie.

W środę  po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy III oraz rodziców

W przyszłą niedzielę zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

W ostatnią środę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej w celu omówienia aktualnych spraw. Jedną ze spraw było zbieranie ofiar na cele inwestycyjne. Ustalono , aby zebrać ofiary ma listę za I i II kwartał w kwocie 100 zł od rodziny. Proszę o zabranie list na poszczególne przysiółki ze stolika pod chórem.

Pragnę serdecznie podziękować za odnowienie figury Matki Bożej, która będzie mogła być noszona w czasie procesji.        Dziękuję p. Aleksandrowi Cetnar i p. Agacie Cetnar. Dziękuję również pewnym osobom zatroskanym o piękno naszego kościoła za ufundowanie i wykonanie nowej dekoracji do figury Matki Bożej Fatimskiej a p. Pawłowi Frankowicz za wykonanie stolika.

Bóg zapłać p. Marii i Janowi Pryga z Podlesia za ofiarę 1000 zł na cele parafialne.      

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są  panie : Czesława Błachaniec, Roksana Błachaniec, Bogusława Bielat i Zofia Bielat

 We wtorek będziemy chcieli uporządkować plac kościelny , otoczenie oraz parkingi – na Boże Ciało i odpust parafialny. Prace planujemy rozpocząć o godz. 17,00.  Bardzo proszę o przyjście wszystkich, którzy będą chcieli pomóc i którym leży na sercu piękno naszego kościoła i jego otoczenia . Proszę,  aby z kolejki do sprzątania przyszły następujące osoby :  Barbara Bajor, Dorota Wierzbicka, Barbara Frankowicz, Anna Mrozowska, Tadeusz Mrozowski, Dorota Grzech, Czesława Frankowicz, Joanna Mrozowska, Irena Grzech i Agnieszka Stec. A ponieważ zawsze w tę pracę ochotnie włączała się młodzież parafii , dlatego proszę o przyjście młodzież szkół średnich  i starszych klas szkoły podstawowej . /  proszę zabrać ze sobą jakieś narzędzia do sprzątania./

Na odpust a nawet wcześniej trzeba będzie również uporządkować cmentarz i jego otoczenie.

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny. Msze św. o 7,30 , 10,30 o 14,30 nabożeństwo majowe      i Msza św.. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Okres Zwykły.

Od dzisiaj przestają obowiązywać limity odnośnie liczby wiernych na Mszy św., jednak nadal obowiązuje zakładanie maseczek i zachowanie właściwych odstępów.

Z dniem 1 czerwca Ksiądz Biskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek, i czwartek o 18,00 , w środę i piątek o 18,30, / z racji wyjazdu na spowiedzi / w sobotę  o 7,00.

W tym tygodniu :

W poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła.

W środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy , męcz.

W czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana    

W piątek – św. Bonifacego , bp i męcz.

           Wszystkim solenizantom najbliższego  tygodnia składam serdeczne życzenia.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. przed I Piątkiem   w czwartek od 17.00 - 18.00.  

W I piątek miesiąca będę odwiedzał chorych, ale tylko tych , którzy o to poproszą , takie jest rozporządzenie Księdza Biskupa. Proszę więc do czwartku zgłosić takie osoby.  

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  

Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po pierwszej Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.

W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie na plebanię Radę Parafialną. 

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Jak na razie nie przewiduje się tradycyjnych procesji ulicami miast  i wsi. W naszej parafii planujemy przygotować ołtarze na placu kościelnym,  między ołtarzami będzie przechodzić tylko asysta. Jak to było już ogłaszane wcześniej,  w czasie Rady Parafialnej zostało ustalone że wszystkie rodziny po kolei będą proszone o przygotowywanie ołtarzy mniej więcej po 7 rodzin do ołtarza. Kolejka rozpocznie się od Nowej Wsi, następnie Górka, Centrum itd.

Bóg zapłać panom Tomaszowi Grzech i Jarosławowi Mol za zamontowanie na kościele odstraszaczy na ptaki.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła   w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Elżbieta Słowik, Krystyna Grzech, Helena Gawryś i Paulina Grzech-Lis

                                                                           

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki