AKTUALNOŚCI

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela  synodalna. Modlimy się za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja .

W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. Z tej racji w naszej parafii  przeżywamy  nabożeństwo 40 – godzinne . Adoracja będzie odbywać się  według ustalonego porządku.    

                    8,30   -   9,30       osoby uczestniczące we Mszy św. o godz. 7,30

                   9,30   -   10,30     osoby, które będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10,30

                   11,30   - 12,00     Młodzież

                   12,00  -   12,30    Dzieci od 0 do VIII

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek , środę i piątek  o 17,00.   

W Środę przypada Popielec , rozpoczynający Wielki  Post . Msze św.  o 7,30  i 17,00.     W czasie Mszy św. będzie obrzęd posypania  głów popiołem na znak przyjęcia pokuty . W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja   tzn. . powstrzymanie się  spożywania  pokarmów mięsnych , a ponadto osoby pełnoletnie są zobowiązanie do ograniczenia posiłków do trzech / dwa lekkie i jeden do syta/ .Składka  z tego dnia zaś przeznaczona jest na cele  charytatywne.

W piątek Droga Krzyżowa o 16,30 a następnie Msza św. Koronka do Bożego miłosierdzia przez Drogą Krzyżową.

Porządek nabożeństw w niedzielę i przez cały Wielki Post. Msze św. przed południem   o 7,30  i 10,30  O godz. 14,00  Gorzkie Żale a po nich Msza św. Gorąco zachęcam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej  i Gorzkich Żalach oraz do podjęcia postanowień wielkopostnych.

W piątek po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów. Obecność wszystkich obowiązkowa.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie:  Maria Cymbor, Teresa Dobosz, Beata Ciejka  i Elżbieta Pulak.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dzisiaj również zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek , środę i piątek  o 17,00 .

W tym tygodniu:

W sobotę  - święto Katedry św. Piotra Apostoła

             Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.                               

W przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo 40 – godzinne przez Wielkim Postem .  Zapraszam wszystkim do modlitwy wynagradzającej przed Najświętszym Sakramentem. Porządek adoracji :

                  8,30   -   9,30       osoby uczestniczące we Mszy św. o godz. 7,30

                   9,30   -   10,30     osoby, które będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10,30

                   11,30   - 12,00     Młodzież

                   12,00  -   12,30    Dzieci od 0 do VII

Bardzo proszę o prowadzenie adoracji osoby, które to czyniły do tej pory. Teksty na  adorację będą  do odebrania  w zakrystii od środy.

We wtorek na Mszę św. i spotkanie zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. 

Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 18,00. / zapraszam na plebanię wszystkich członków Rady Parafialnej /. 

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od 9,00 proszone są panie:   Anna Bigda, Ewelina Janiec, Agata Cetnar i Anna Cetnar.

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek , środę i  piątek o 17,00 .

W tym tygodniu :

W poniedziałek -  św. Scholastyki, dziew.

We wtorek - NMP z Lourdes.

W piątek  – św. Cyryla i Metodego , patronów Europy

Wszystkim  solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.

We wtorek będziemy obchodzić ć Światowy Dzień Chorego . Pamiętajmy zwłaszcza w tym dniu o modlitwie w intencji chorych           i cierpiących, jak również wszystkich opiekujących się chorymi w szpitalach , hospicjach i domach.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Będą też zbierane ofiary na wynagrodzenie za pracę dla naszych sióstr.

Jak co roku  możemy przekazywać  1 %  naszego podatku na rzecz Caritas naszej diecezji  i w ten  sposób pomóc ludziom ubogim i potrzebującym. Procedura przekazania , jak również numer konta na stronach internetowych Caritas i na broszurkach, które można sobie zabrać ze stolika pod chórem.

Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła mieszkańcom przysiółków  Koniec Podlasem  i Pniaki Podlesie

Bóg zapłać za pomoc w rozebraniu  szopki i choinek . Pracowali : Elena Bielat, Izabela Cetnar, Wiktoria Nawój, Aleksandra Cetnar, Natalia Bator,  Wiktor i Bartek Pulak,  Michał Sadowski, Szymon Mrozowski, Daniel Ryba, Dominik Pulak, Szczepan Moździerz, Kacper Grzech, Wiktor Frankowicz. Za pomoc dziękuję również p. Julianowi Cichoń i siostrze Orionie.

W parafii w Radomyślu Wielkim rozpoczyna się dzisiaj kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 17,00, na którym będzie można się zapisać . Spotkania będą się odbywać w soboty i niedziele. Zakończenie kursu 23 marca. Osoby chętne                         i zainteresowane kursem  zachęcam do skorzystania.   

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Ewa Janiec, Małgorzata Jeniec, Celina Kokoszka i Irena Grzech. .

Przeżywamy dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej /.  Składka z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych – z racji Dnia Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy dzisiaj o modlitwie w intencji naszych sióstr.

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.                                                     

Msze św. w tygodniu  w poniedziałek i sobotę  o 7,00, we wtorek i czwartek o 17,00 w środę i piątek o 17,30  

W tym tygodniu :

W środę  -  św. Agaty dziew. i męcz.

W czwartek -  św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

           Wszystkim  solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.

W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.  Spowiedź św. przed I Piątkiem będzie w czwartek od 16,00  do 17,00 . Do chorych udam się w piątek o godz. 8,00.

W czwartek na Mszę św. zapraszam uczniów klasy VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

We wtorek  na godzinę 17,30 proszę młodzież naszej parafii  o rozebranie szopki i choinek.  O pomoc proszę p. Andrzeja i panów , którzy osadzali choinki. O sprzątanie kościoła we wtorek o godz. Ok. 18,30 proszone są  panie : Renata Tabor, Ewa Tabor, Małgorzata Szęszoł i Zuzanna Łabęcka

Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła mieszkańcom przysiółków  Stary Janowiec, Żabno I ,  Żabno II i Centrum.  

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Agnieszka Pabian, Bogusława Ryba , Anna Skowron i Lidia Skowron

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002