AKTUALNOŚCI

Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

W tygodniu Msze św. i nabożeństwo majowe o godz. 18,00 . Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych.

Trwa nowenna do Ducha Świętego. Do udziału w nowennie w szczególny sposób zachęcam uczniów klasy VIII w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. .

Ksiądz Biskup zezwolił na udzielanie w diecezji Sakramentu Bierzmowania. Uczniowie naszej parafii przyjmą Bierzmowanie 30 czerwca w Starej Jastrzębce. Natomiast  I Komunia św. to w naszej parafii planowana jest na niedzielę 28 czerwca.

W  tym tygodniu :

We  wtorek –  św. Filipa Nereusza, prezb.  

             W piątek – św. Urszuli Leduchowskiej, dziew.

             We wtorek również będziemy obchodzić Dzień Matki

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia  a szczególnie Drogim Mamom  składam serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W wydanym komunikacie Ksiądz Biskup dziękuje troskę o parafialne świątynie  i funkcjonowanie naszych parafii oraz prowadzonych przez nie dzieł, co umożliwiają ofiary składane na tacę i  dokonywane wpłaty na konta bankowe parafii. Bez tych ofiar nie mogłyby też funkcjonować Kuria Diecezjalna, Seminarium Duchowne czy Caritas

     Ksiądz Biskup dziękuje również pracownikom służby zdrowia i  wszystkim  zaangażowanych w pomoc osobom dotkniętym pandemią.  Ksiądz Biskup przypomina jednocześnie że kończy się czas Komunii św. wielkanocnej i zachęca do korzystania z sakramentu Pokuty i przyjmowania  Komunii św. Czas Komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej / do 7 czerwca /.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Wiesława Barłóg, Kinga Mucha, Agnieszka Frankowicz, Wioletta Kokoszka, Marzena Cymbor i Czesława Pryga.

Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Ogłoszenie kursie przedmałżeńskim i dniu skupienia dla narzeczonych

1.       Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej  w Mielcu wyjątkowo w sobotę (6 czerwca 2020) o godz. 19.00. Zapraszamy również te pary, które zawarły już małżeństwo, a jeszcze nie uczestniczyły w dniu skupienia.

2.       Kurs przedmałżeński odbędzie się w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu     w dniach 11–14 czerwca 2020 w następujących godzinach:

Czwartek (11.06)   – 19.00-21.00

Piątek (12.06)        – 19.00-21.00

Sobota (13.06)      – 17.00-19.00

Niedziela (14.06)   – 19.00-21.00

         Zapisy podczas pierwszego spotkania.

                                                                

Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

Od dzisiaj więcej osób może uczestniczyć we Mszy św. Do tej pory w naszym w kościele mogło być 40 osób, obecnie może to być 60 osób nie licząc osób posługujących w liturgii.

Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.

Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18,00 . Zachęcam do udziału  w nabożeństwach , tym bardziej że więcej może być osób w kościele.

W tym tygodniu  poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. To nie są tylko dni modlitw o urodzaje ale o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy Nie będzie jednak procesji , ponieważ na to nie pozwalają przepisy związane z trwającą  jeszcze pandemią.  

W poniedziałek przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Obchody będą bardzo skromne , ze względu obecną sytuację, jednak możemy uczcić św. Jana Pawła II naszą pamięcią i gorliwą modlitwą. Z tej okazji naszą  Parafia Matki Boskiej Bolesnej      w Limanowej zaprasza do obejrzenia i wysłuchania programu słowno-muzycznego z okazji 100  rocznicy urodzin Jana Pawła II. Emisja w Telewizji Trwam w niedzielę (17.05) o godz. 14.30 i w poniedziałek (18.05) o godz. 13.30.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę  będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Pragnę przypomnieć , że troska o cmentarz w tym roku została powierzona mieszkańcom przysiółku Żabno II

Bóg zapłać p. Adamowi Mrozowskiemu za wykonanie dzwiczek do schowka pod schodami plebani, za pracę i zakupiony materiał.    

Bóg zapłać osobom za ofiary złożone na kwiaty zakupione na święta.   Puszka w kościele pozostanie do końca miesiąca, gdyby ktoś jeszcze mógł złożyć ofiarę to bardzo proszę.

Na Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00 proszone są  panie :  Iwona Prząda, Janina Łuc,  Małgorzata Wolska i Małgorzata Juzba

Prasa katolicka : Gość Niedzielny w przedsionku kościoła

   

Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

W tygodniu Msze św. i nabożeństwo majowe o godz. 18,00 . Jeszcze raz  zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu. W niedzielę, z racji ograniczeń mogą uczestniczyć tylko niektórzy , ale w tygodniu można śmiało przychodzić. Zachęcam zwłaszcza dzieci i młodzież oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza. 

W tym tygodniu

W czwartek – św. Macieja Apostoła.

W sobotę  – św. Andrzeja Boboli , prezb. i męcz. patrona Polski 

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.

W sobotę  swoje imieniny będzie obchodzi Ksiądz Biskup Andrzej Jeż.

Pamiętajmy  szczególnie w tym dniu  o modlitwie w intencji pasterza naszej diecezji.

W przyszłą niedziele będą zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00 proszone są  panie : Maria Furgał, Paulina Rek, Danuta Grzech  i Małgorzata Warzecha.

Prasa katolicka : Gość Niedzielny – do nabycia w przedsionku kościoła.

                                           

Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. W naszej diecezji jest ona jednocześnie Niedzielą Kapłańską. Rozpoczyna ona tydzień modlitwo powołania do służby w kościele.

Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18,00 . Chociaż ciągle jeszcze panuje stan epidemii , zachęcam jednak aby co jakiś czas przyjść na nabożeństwo majowe zwłaszcza dzieci i młodzież.

W tym tygodniu

W poniedziałek – – św. Floriana, męcz.

W środę – św. Ap. Filipa i Jakuba.

W piątek – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika 

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim Strażakom  składam serdeczne życzenia.

W minionym tygodniu znów pojawiły problemy z odwodnieniem cmentarza Awaria została jednak szybko usunięta dzięki pełnej poświęcenia pracy naszych parafian, za którą pragnę podziękować. A pracowali panowie Jasina Andrzej, Bajor Mariusz, Pęczek Jan, Słowik Bronisław , Pulak Marcin oraz Marek Pęczek. Szczególnie dziękuję p. Pawłowi Szęszoł za dwukrotną pracę na koparce , jak również p. Andrzejowi Jsina za zakupienie i sfinansowanie potrzebnych elementów do rur kanalizacyjnych.

Bóg zapłać pewnej osobie spoza parafii, za ofiarę 500 zł, które przelała na konto naszej parafii 

Na Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00 proszone są  panie : Renata Dudło, Aneta Świątek, Joanna Augustyn, Elżbieta Pulak i Beata Halik

Prasa katolicka : Gość Niedzielny – do nabycia w przedsionku kościoła.

       

                                        

 

 

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki