AKTUALNOŚCI

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela  synodalna. Modlimy się za  dzieło  V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja Msze św. dzisiaj  o 7,30,  10,30 .  

Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać

Msze św. w tygodniu w poniedziałek i sobotę o 7,00 , środę, czwartek i piątek o 18,00.

W tym tygodniu :

     W poniedziałek – św. Ireneusza, bp. i męcz.

     We wtorek  uroczystość Apostołów Piotra i Pawła . Msze św. o godz. 7,30 i 18,00 .  

     Składka z tego dnia przeznaczona do dyspozycji Ojca św. / na tzw. Świętopietrze./

W piątek  -  święto Najświętszej Marii Panny  Tuchowskiej

W sobotę  - św. Tomasza Apostoła

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. przed  I Piątkiem  codziennie przed Mszą św. 

Jeżeli będzie taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.

Ksiądz Biskup Andrzej Jeż w wydanym komunikacie zaapelował o pomoc dla miejscowości w rejonie sądeckim, przez które w miniony czwartek przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Librantowej i Koniuszowej , gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków, kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Ksiądz Biskup prosi o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę jak i pomoc materialną. W związku z tym w najbliższą niedzielę odbędą się przy kościołach naszej diecezji zbiórki ofiar do puszek. Ksiądz Biskup prosi o pomoc w zbieraniu ofiar parafialne oddziały Caritas

Bóg zapłać za pewną ofiarę na cele parafialne p. Renacie i Robertowi Dudło.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za II kwartał mieszkańcom przysiółków: Górka, Stary Janowiec i Żabno II.

Zapłać za posprzątanie naszej świątyni oraz placu kościelnego i za ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Wioletta Kokoszka, Marzena Cymbor, Czesława Pryga, Elżbieta Słowik i Krystyna Grzech.

Bóg zapłać naszej młodzieży za oczyszczenie chodnika przy kościele , a pracowali Aleksandra Cetnar, Ewa Kuciemba, Michał Sadowski, Marcelina Grzech, Karol Cetnar, Bajor Eryk i Maksymilian Błachaniec.

Bóg zapłać za wykoszenie na odpust placu kościelnego a pracowali Karol Cetnar, Eryk Bajor, Kacper Grzech Szczepan Moździerz i Maksymilian Błachaniec.

Prasa katolicka: Gość Niedzielny i mały Gość Niedzielny

 

W naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7,30i 11,00Kazania dzisiaj głosi i sumę odpustową odprawi Ks. Antoni Król - wikariusz parafii w Radomyślu Wielkim.

Od Ksiądz Biskup Andrzej Jeż w specjalnym komunikacie poinformował o zniesieniu z dniem dzisiejszym dyspensy od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzielił 16 października ubiegłego roku. Przypomina jednocześnieże duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca aby spełnić ten obowiązek, za wyjątkiem osób chorych i tych, którzy nie mogą opuścić swoich domów.

Msze św. w tygodniu : wtorek, środę, czwartek i piątek o 18,00, w poniedziałek i sobotę o 7,00 .

W tym tygodniu:

W poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi , zak.

       W czwartek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.

W piątek godz. 8,00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Po Mszy św. dzieciz Przedszkolaotrzymają pamiątkowe dyplomiki.

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

Bóg zapłać za dar ołtarza od dzieci pierwszokomunijnych, które ufundowały do kaplicy Matki Bożej Fatimskiej świece ołtarzowe , krzyż ołtarzowy oraz komplet maryjnych obrusów

W  kaplicy Matki Bożej został zawieszony  nowy krzyż , który wykonał p. Bogdan Sadowski , natomiast wizerunek Pana Jezusa został odnowiony przez p. Agatę Cetnar i p. Aleksandra Cetnar. - Bóg zapłać

Do naszej parafii został zakupiony też nowy kielich mszalny wraz z pateną. Jest to dar ołtarza młodzieży bierzmowanej z kilku roczników: klasa III Gimnazjum 2019, klasa III Gimnazjum 2020, klasa VIII 2020 i klasa VIII 2021.

Bóg zapłać również za montaż nowych reflektorów w prezbiterium p. Janowi Pęczek i p. Stanisławowi Jeniec.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Małgorzata Wolska, Małgorzata Juzba, Wiesława Barłóg, Kinga Mucha i Agnieszka Frankowicz..

Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

Msze św. dzisiajo 7,30, 10,30i 13,00. Od przyszłej niedzieli będą tylko 2 Msze św niedzielę  w naszym kościele o 7,30   i 10,30.,

Od 20 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej – jest to decyzja Episkopatu Polski.

Msze św. w tygodniu poniedziałek , czwartek i sobotę o 7,00, we wtorek, środę i piąteko 18,00

W tym tygodniu:

W poniedziałek – bł. Michała Kozala, bp i męcz.

W czwartek  - św. Brata Alberta Chmielowskiego , zak.

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Msze św. o 7,30 i 11,00 - suma odpustowa. Proszę o religijne przeżycie odpustu parafialnego. Proszę o wszystkie posługi jak w Boże Ciało.proszę o liczny udział naszych strażaków

W piątek będzie spowiedź św. przed odpustem od godz. 17,00 do 18,00. Zachęcam do spowiedzi aby w niedzielę móc przystąpić do Komunii św. i zyskać odpust związanyz uroczystością patrona parafii.

Zbieranie ofiar dla sióstr będzie w tym miesiącuwyjątkowo w 4 niedzielę -27 czerwca.

Bóg zapłać pewnej osobie za ufundowanie cukierków dla dzieci na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Bóg zapłać p. Annie i Krzysztofowi Cetnar za ofiarę 400 zł na potrzeby naszego kościoła

Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne za II kwartał mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła oraz jego otoczenia w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Ryszarda Starzyk, Renata Dudło, Aneta Świątek, Joanna Augustyn, Elżbieta Pulak, Beata Halik, Maria Furgał, Paulina Rek, Danuta Grzech, Zofia Gancarz, Małgorzata Warzecha, Iwona Prząda i Janina Łuc.

Jak do tej pory w prace porządkowe ochotniewłączała się młodzież parafii, dlatego proszę o przyjście młodzież szkół średnichi starszych klas szkoły podstawowej .

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

Przeżywamy Oktawę uroczystości Bożego Ciała. Po sumie procesja eucharystyczna. Msze św. dzisiaj 7,30,10,30 oraz o 13,00 Msza św. komunijna.

Msze św. w tygodniu o godz. 18,00. Po Mszy św. od poniedziałku do piątku z racji oktawy procesja eucharystyczna.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

W tym tygodniu:

We wtorek – św. Jadwigi Królowej

       W piątek  – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  

W sobotę –  Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia

W przyszłą niedzielę będą jeszcze trzy Msze św. o 7,30,10,30 i o 13,00 ale wkrótce powrócimy w niedzieledo 2 Mszy św. o godz. 7,30,10,30.

Odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela będzie w niedzielę 20 czerwca . W tym dniu będzie 2 Msze św.o 7,30 i 11,00 - suma odpustowa.

Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i posługiwaniew czasie Oktawy. Serdecznie dziękuję rodzinom które przygotowały ołtarze ,siostrom zakonnym, lektorom, ministrantom scholi , dziewczynkom z DSM – u , panom ze Straży Pożarnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, niosącymferetronyi sztandary.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Maria Kiszka, Stanisława Dobosz, Bożena Maciąg, Dorota Babiarz i Zofia Kuciemba

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002