AKTUALNOŚCI

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św.  o 7,30 i 10,30 i 13,00  Dziś również obchodzona jest niedziela  synodalna. Modlimy się za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja

Msze św. w tygodniu w poniedziałek i czwartek o 7,00 , we wtorek, środę i piątek o 17,00.

W tym tygodniu :

W poniedziałek - św. Jana Apostoła i Ewangelisty

W wtorek  - św. Młodzianków  Męczenników

Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia

W piątek zakończenie starego roku . Na Mszy św. o 17,00 będzie kazanie sprawozdawcze , zaś po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne. Zapraszam wszystkich do udziału w tym nabożeństwie .

Na piątek Ksiądz Biskup udzielił wszystkim diecezjanom dyspensy od pokarmów mięsnych i od charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich, którzy będą korzystaćz dyspensy zachęca się do modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok. Msze św. o 7,30 , 10,30. Przed Mszą św. będzie odśpiewany hymn do Ducha Świętego.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w piątek  od 9,00 proszone są następujące osoby : Sylwia Kokoszka, Agata Bator, Rozalia Frankowicz, Irena Bajor i Leszek Drąg

Prasa katolicka ; Gość Niedzielny/ świąteczny / i Mały Gość Niedzielny

 

  

Dzisiaj zbierane są ofiary dla naszych sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę . Bóg zapłać

Msze św. od poniedziałku do piątku rano o godz. 7,00.  Codziennie przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.

W piątek zakończenie rorat, Bóg zapłać wszystkim , którzy w nich uczestniczyli zwłaszcza dzieciom z młodszych klas oraz ich rodzicom.

W piątek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia . Pamiętajmy o religijnej tradycji tego dnia. Niech w każdej rodzinie będzie wspólna modlitwa, czytanie Pisma św. , łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. O godz. 24,00 Pasterka Składka na Pasterce na Fundusz Obrony Życia.

W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o 7,30 i 10,30.

W niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św.  o 7,30 i 10,30 i 13,00.

W tym roku opuszcza się wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Jednak na sumie będzie poświęcenie owsa. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

W środę nagodz. 16,00 proszę młodzież naszej parafii o pomoc w dekoracji kościoła ,w szczególny sposób proszeni są : Justyna Maciąg ,Bielat Elena, Cetnar Izabela i Weronika, Pryga Faustyna, Dobosz Natalia i Marlena, Cymbor Weronika, Nawój Wiktoria, Cetnar Julia i Aleksandra, Bator Natalia, Grzech Marcelina, Cymbor Paulina, Edyta Grzech, Ryba Oliwia, Bajor Bartosz, Sadowski Michał, Bartek i Wiktor Pulak , Bator Natalia, / oczywiście mogą przyjść teżinne osoby /O pomoc proszę naszych lektorów oraz młodzież klasy VIII , proszę również p. Andrzeja Tabor i p Michała Kuciemba.PanówJuliana Cichonia,Bronisława Pulaka, Stanisława Piotrowskiego, Bronisława Słowika proszę tradycyjnie o obsadzenie choinek / najlepiej o godz. 15,00 /

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom przysiółku  Pniaki Podlesie

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w środę o 18,00 / po dekoracji kościoła / proszone są panie : Danuta Grzech, Paulina Grzech, Ewelina Pabian, Małgorzata Grzech, Marta Grzech, Anna Kokoszka, Izabela Kokoszka.

Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny

 

  

Dziś rozpoczynamy „Dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin”. Msze św.o 7,30, 10,30

Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek o 17,00 , w środę, czwartek, piątek i sobotę  o 7,00.

We wtorek w naszej parafii będzie spowiedź św. przed Bożym Narodzeniem

Godziny spowiedzi:

 od 14,00    -   15,30    / o 15,30 będzie półgodzinna przerwa /

 od 16,00    -   17,00. 

Komunia św. będzie udzielana co pół godziny. O 17,00 będzie Msza św.

     Bardzo proszę o zachowanie przepisów , o przyjście w różnym czasie aby nie było tłoku.   

     Jednocześnie zachęcam do spowiedzi codziennie przed Msza św. zwłaszcza dzieci                 

     i młodzież

Od dzisiaj / jak co roku / w kościele będzie wystawiona puszka na ofiary pieniężne na wsparcie dla potrzebujących pomocy zwłaszcza z naszej parafii. Okażmy wrażliwość i podzielmy się z potrzebującymi tym co mamy.

W czwartek rozpoczniemy  Nowennę do Dzieciątka Jezus

W przyszłą niedziele będą zbierane ofiary dla sióstr jako wynagrodzenie za pracę .

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom przysiółków

     Górka i Nowa Wieś.

Bóg zapłać za sprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od 9,00 proszone są panie : Władysława Nawój, Wioletta Nawój, Iwona Słowik i Agnieszka Pabian.

 

Dziś pierwsza niedzielamiesiąca adoracyjna, po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św.o 7,30, 10,30 .

Dzisiaj , jak co roku odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać zazłożone ofiary katolików za naszą wschodnią granicą.

Msze św. w tygodniu w  poniedziałek o 7,00,  w pozostałe dni tygodnia o 17,00.

W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Jest to patronalne święto Sióstr Służebniczek i święto DSM. .

W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny, które są symbolem i wyrazem wrażliwości wobec ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia.

W zakrystii można również nabyć kalendarze na nowy rok , opracowane i wydane przez nasze diecezjalne radio RDN. Jest to kalendarz katechizmowy, zawiera nie tylko prawdy katechizmowe, ale także różne ciekawe informacje , podaje też przepisy kościelne, które powinien znać katolik. Cena 20 zł.Nabycie kalendarza będzie wsparciem dla naszego radia.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Halina Kilian, Janina Kokoszka, Danuta Szęszoł, Paulina Milas i Ewa Milas.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002