AKTUALNOŚCI

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako niedziela  synodalna. Modlimy się za  dzieło     V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja

Msze św. dzisiaj o 7,30,10,30 o 14,30 nabożeństwo majowe i Msza św.

Zmarła śp Stefania Bielat . Pogrzeb będzie jutro , o 13,00 wprowadzenie i Różaniec o 13,30 Msza św. pogrzebowa. Polecajmy zm śp, Stefanię miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych . Bóg zapłać osobom, które często a nawet codziennie uczestniczyły w tych nabożeństwach,

W tym tygodniu

W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP

We wtorek – św. Justyna, męcz.

W sobotę  - św. Bonifacego, bp i męcz.

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek , piątek i sobotę o 18,00, w środę wyjątkowo o 18,30

W CzwartekUroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7,30i 10,30 .Po sumie procesja do czterech ołtarzy – w tym rokupójdziemy ulicą w kierunki głównej drogi.

W związku z procesją proszę przygotować w środę obrazy, feretrony, sztandary i baldachim. Proszę o liczne przybycie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatkówi chłopców do dzwonienia. Proszę o udział w procesji Strażaków oraz panie do niesienia figur. W czasie procesji zachowajmy wskazane odstępy, bo są one wciąż obowiązkowe. Składka zBożego Ciała przeznaczona jestna hospicja w naszej diecezji. Procesje w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca

Spowiedź św. przed uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem będzie we wtorek od 17,00do 18,00.

Jeżeli jest taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci klasy IIIMsze św. w tym dniu o 7,30 , 10,30 i o 13,00 Msza św. Komunijna.Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia.

W sobotę o godz. 9,00 ,spowiedź św.dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców, chrzestnychi bliskich z rodziny.

We wtorek po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii św.

W środępo Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy IV , które w Boże Ciało będą przeżywać rocznicę I Komunii św.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoław sobotę od godz. 10,00 proszone sąpanie : Małgorzata Nawój, Renata Zaraza, Jolanta Cymbor, Antonina Cymbor i Czesława Guzik.

 

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny. Msze św. o 7,3010,30 o 14,30 nabożeństwo majowe i Msza św. Od jutra w Kościele rozpocznie się Okres Zwykły.

W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7,00i 18,00

Msze św. i nabożeństwo majowe w pozostałe dni tygodnia o godz. 18,00 .

W tym tygodniu :

W środę – św. Filipa Nereusza, prezb.

W czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana   

W sobotę – św. Urszuli Leduchowskiej.

          W środę będziemy obchodzić Dzień Matki. Zachęcam wszystkie dzieci do udziału w tym      

          dniu w nabożeństwie majowym aby modlić się za swoje mamy.

          Wszystkim solenizantom najbliższego  tygodnia a szczególnie wszystkim Matkom składam

          serdeczne życzenia.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w procesji pójdziemy w kierunku głównej drogi . Proszę przygotować po 2 ołtarze po obu stronach drogi. W przygotowaniu ołtarzy będziemy kontynuować kolejkę rozpoczętą w zeszłym roku, która obejmuje wszystkie rodziny parafii. O przygotowanie ołtarzy proszę w tym roku następujące rodziny:

I    Ołtarz  rodziny: Pulak Marcin, Mol Halina, Minorczyk Ryszard, Para Stanisław, Ryba Zygmunt, Piotrowski Stanisław Cichoń Julian i Ryba Wiesław.

II   Ołtarz  rodziny : Kokoszka Marian, Ryba Bernadeta, Milas Józef, Janiec Łukasz, Pryga Mieczysław, Pryga Arkadiusz, Tabor Zdzisław i Tabor Jan

     III  Ołtarz  rodziny : Szęszoł Paweł, Pabian Kamil, Łabęcki Mieczysław, Ryba Zdzisław,

            Skowron Adam , Skowron Józef i Skowron Jacek   

IV  Ołtarz  rodziny : Jeniec Stanisław, Kokoszka Jacek, Grzech Antoni, Janiec Józef, Żytniak Dariusz , Bigda Paweł, Janiec Kamil, Cetnar Jerzy, Cetnar Aleksander, Cetnar Zbigniew.  

W piątek po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

Bóg zapłać p. Januszowi Cetnar za ufundowanie 6 nowych reflektorów, które będą oświetlać porezbiterium

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoław sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Teresa Frankowicz, Czesława Warzecha, Teresa Bajor, Agnieszka Bajor i Kazimiera Nawój.

Prasa katolicka: Gość Niedzielnyi Mały Gość Niedzielną / w zakrystii zaś można zakupićalbum

 

 

Msze św. dzisiaj o 7,30,10,30o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

W tygodniu Msze św. i nabożeństwo majowe o godz. 18,00 . W dalszym ciągu zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

Jednocześnie przypominam, że czas Komunii Wielkanocnej, , do której zobowiązany jest każdy wierzący trwa do Niedzieli Trójcy Świętej / w tym roku 30 maja /.

Dzisiaj swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. Pamiętajmy więc o modlitwie w intencji pasterza naszej diecezji.

W piątek po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

Bóg zapłać za dar ołtarza młodzieży klasy VIII, która w ostatni czwartek przyjęła Sakrament Bierzmowania

Bóg zapłać rodzinom, które wykosiły i uporządkował cmentarz oraz młodzieży , która wykosiła plac kościelny: Karolowi Cetnar, Szczepanowi Moździerz, Maksymilianowi Błachaniec i Dominikowi Pulak.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby : Sylwia Kokoszka, Agata Bator, Rozalia Frankowicz, Irena Bajori Leszek Drąg.

Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii można nabyć album

 

 

  Msze św. dzisiaj o 7,30,10,30o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

Od 4 maja w kościołach we Mszy św. może uczestniczyć więcej osób- 1 osoba na 15 m kw. W naszym kościele może być 40 osób, nie licząc osób posługujących w liturgii.

Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18,00 . Zachęcam do udziału w nabożeństwach , tym bardziej że więcej może być osób w kościele.

W tym tygodniu poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. To są również dni modlitw o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy . Procesja błagalna będzie tylko w poniedziałek – udamy się pod krzyż misyjny.

W czwartek młodzież klasy VIII z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania w Dulczy Wielkiej o godz. 16,00.

W poniedziałek, wtorek i środę będzie triduum dla tej młodzieży połączone z modlitwą o dobre przeżycie tego ważnego dniai owocne przyjęcie darów i łask Ducha Świętego.

W środę po Mszy św. będzie spotkanie dla rodziców młodzieży klasy VIII oraz świadków Bierzmowania.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielębędziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.

Pragnę przypomnieć , że troska o cmentarz w tym roku została powierzona mieszkańcom  przysiółku Centrum  cz. I  od p. Jacka Skowron do p. Juliana Cichonia

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za I kwartał mieszkańcom przysiółku Żabno II

Od kilku latwydawane są albumy o wszystkich parafiach naszej diecezji . W tym roku został wydany VI tom o parafiach naszego regionu, również naszej parafii . Zostały w nim zamieszczone zdjęcia z naszego kościoła oraz artykuł o naszej parafii zwłaszcza jej początkach. Album jest już do nabycia w cenie 80 zł . Liczba albumów jest ograniczona, jeśli więc ktoś jest nim zainteresowany to proszę zbyt długo nie zwlekać z decyzją. Jeden egzemplarz znajduje się na stoliku za ławkami.

Na Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00 proszone sąpanie :Ewelina Pabian, Małgorzata Grzech, Marta Grzech, Anna Kokoszka i Izabela Kokoszka.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. dzisiaj o 7,30 , 10,30, o14,30 Nabożeństwo Majowea po nim Msza św.

Jutro uroczystość NMP Królowej Polski . Msze św.o 7,30 , 10,30 o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.

W tygodniu Msze św. i nabożeństwo majowewe wtorek , czwartek i sobotę o godz. 18,00 , w środę i piątek o godz. 18,30 / z racji wyjazdu na spowiedzi /

W tym tygodniu :

We wtorek – św. Florina , męcz.

W czwartek – św. Ap. Filipa i Jakuba.

W sobotę – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika 

Wszystkim solenizantom tego tygodnia, jak również wszystkim strażakom składam serdeczne życzenia.

W tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

Spowiedź św. przed I piątkiem będzie w czwartek od 17,00do 18,00.

Jeżeli jest taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.

We wtorek po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św. która będzie w naszej parafii 6 czerwca.

W czwartek po Mszy św. spotkanie dla uczniów klasy VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

Serdecznie dziękuję p. Bogdanowi Sadowskiemu za wykonanie nowego klęcznika, który wyjątkowo wpisuje się w architekturę naszego kościoła, dziękuję nie tylko za wykonanie ale i ofiarowany materiał.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Wioletta Nawój, Iwona Słowik, Agnieszka Pabian, Danuta Grzech i Paulina Grzech.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002