AKTUALNOŚCI

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest  jako niedziela  słowa Bożego. Dziękujmy Bogu za dar Bożego słowa zawarty w tej świętej księdze, starajmy się często ją  czytać a jej wskazania wprowadzać w życie. 

Dzisiaj również w Polsce obchodzimy Dzień solidarności z Chorwacją , którą pod koniec grudnia nawiedziło trzęsienie ziemi.  We wszystkich parafiach naszej ojczyzny zbierane są ofiary do puszek dla poszkodowanych przez ten kataklizm. Bóg zapłać za okazaną wrażliwość i złożone ofiary.   

Msze św. w tygodniu : w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 17,00, w czwartek i sobotę  o 7,00

W tym tygodniu :

W poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

We wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, bp.

W czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezb i dok. Kośc.

W piątek  – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

           Wszystkim  solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.

W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

Zbliża się święto Matki Bożej Gromnicznej. Z tej okazji radio RDN Małopolska rozprowadza pamiątkowe gromnice w cenie 18 zł. Zakup gromnicy jest wsparciem naszej diecezjalnej rozgłośni.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować młodzieży naszej parafii za dar na kaplicę Matki Bożej, z przeznaczeniem na ołtarz .    

Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła oraz utrzymanie cmentarza mieszkańcom przysiółków Górka i Nowa Wieś

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła   w sobotę o godz. 9,00 proszone są panie: Magdalena Pryga, Danuta Pryga, Zofia Pulak, Władysława Wolak i Zofia Furgał

Prasa katolicka : Gość Niedzielny  oraz Mały Gość Niedzielny. 

                                           

Msze św. dzisiaj o 7,30, 10,30 i 13,00

Dzisiaj  zbierane są  ofiary na wynagrodzenie za pracę dla naszych sióstr. Bóg zapłać

Msze św. w tygodniu : w poniedziałek, czwartek i sobotę  o 7,00 , we wtorek,  środę i piątek o 17,00       

W tym tygodniu:

We wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp.

W czwartek – św. Agnieszki, dziew. i męcz.

W tym tygodniu  w czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka   

          Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia oraz wszystkim Babciom i  Dziadkom składam  serdeczne życzenia.

W tym tygodniu na Msze św.  i nabożeństwo kolędowe zapraszam:

We wtorek  rodziny z Żabna I 

W piątek rodziny z Żabna II

     Jeżeli jakaś rodzina nie była jeszcze na takim nabożeństwie, a ma takie życzenie to zapraszam we wtorek lub w piątek

24 stycznia w Polsce  będzie Dniem solidarności z Chorwacją , którą ostatnio nawiedziło trzęsienie ziemi.  W przyszłą niedzielę we wszystkich polskich kościołach będą zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych przez ten kataklizm. Ksiądz Biskup zaapelował o przeprowadzenie takiej zbiórki w parafiach naszej diecezji. Bardzo proszę wszystkich, którzy mogą o złożenie ofiar na ten cel.   

Początek roku to czas ubezpieczenia kościoła , jak również zapłaty za ogrzewanie.  związku z tym jak do tej pory proszę  wszystkie rodziny, jak również nowe rodziny w parafii i osoby pracujące o ofiarę 50 zł na listę. Wysokość składki nie wzrasta  chociaż wyższa jest cena gazu i prądu. W ostatnim roku znacznie wzrosły koszty wywozu śmieci z cmentarza , za poprzedni rok zapłaciłem prawie   3 tys. Sprawa  finansowania utrzymania cmentarza była omawiana na spotkaniu Rady Parafialnej. Pojawiła się propozycja aby do styczniowej zbiórki na ogrzewanie dołożyć 20 zł . Proszę więc o zrozumienie i dołożenie 20 zł do ofiar na liście. Oczywiście jeśli ktoś nie może złożyć ofiary na cmentarz  , niech złoży jak do tej pory ofiarę na ogrzewanie.

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom przysiółku Żabno II.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni, ofiary na kwiaty i odśnieżanie placu kościelnego . O sprzątanie kościoła w sobotę o 9,00  proszone są panie :  Agnieszka Stec, Teresa Pryga, Ewa Sadowska, Helena Pulak i Renata Giża.

Do nabycia prasa katolicka - Gość Niedzielny

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w kościele okres zwykły.

Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek, środę           i piątek o 17,00       

W tym tygodniu będą również odprawiane Msze św. w ramach wizyty duszpasterskiej  zwanej kolędą . W tym tygodniu zapraszam:

W środę  rodziny z Pniaków i Podlesia 

W piątek rodziny ze Starego Janowca

     Jeżeli jakaś rodzina nie może być na Mszy św. w wyznaczonym dniu , może oczywiście  przyjść w innym dniu.

W przyszłą niedzielę będą zbierane są  ofiary na wynagrodzenie za pracę dla naszych sióstr.

W lutym , w naszym dekanacie odbędzie się kurs lektorski, proszę o zgłoszenie się chętnych ministrantów, oczywiście za zgodą rodziców.

Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszki w ramach kolędy misyjnej.

Bóg zapłać p. Dorocie  i Kazimierzowi Babiarz  za ofiarę 300 zł na kaplicę Matki Bożej.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty oraz za odśnieżenie  placu kościelnego . O sprzątanie kościoła          w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie: Czesława Frankowicz, Dorota Wierzbicka, Barbara Frankowicz, Joanna Mrozowska    i Irena Grzech.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna, po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św.  o 7,30, 10,30        i o 13,00

Msze św. w tym tygodniu  w poniedziałek i czwartek o 7,00, we wtorek , piątek i sobotę o 17,00  

W środę będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego - święto Trzech Króli. Msze św. o 7,30 i 10,30 i 13,00 . Na sumie poświęcenie złota, kadzidła mirry i kredy.  Składka przeznaczona na cele misyjne.

W naszej parafii w uroczystość Trzech króli tradycyjnie odbywa się kolęda misyjna.    W tym roku naszych rodzin nie będą odwiedzać  kolędnicy misyjni, natomiast będzie zbiórka ofiar do puszki. Wspieranie materialnie działalności misyjnej Kościoła  jest bardzo ważne i potrzebne , tym bardziej pandemia nawiedziła  też kraje misyjne.  Bóg zapłać wszystkim , którzy złożą ofiary do puszki w ramach kolędy misyjnej.

W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o 7,30 i 10,30 i 13,00

W tym roku , jak już informował w swoim komunikacie Ksiądz Biskup – nie będzie wizyty duszpasterskiej. Kolęda odbędzie się jednak w innej formie . Na Msze św.  będą zapraszane rodziny z poszczególnych przysiółków . Msza św. będzie odprawiana  w intencji tych rodzin. Po Mszy św. będzie adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem . Na Mszę św.  każda rodzina przynosi wodę do poświęcenia.  Po powrocie z kościoła przewidziana jest  wspólna modlitwa rodziny i pokropienie domu wodą święconą. Każda rodzina otrzyma też specjalną broszurkę zawierającą potrzebne informacje i modlitwy do odmówienia w domu.  W tym tygodniu zapraszam:

We wtorek rodziny z Nowej Wsi i Górki

W piątek rodziny z Końca Podlasem

W sobotę rodziny z Centrum

Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za IV kwartał mieszkańcom przysiółków Centrum i Koniec Podlasem

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła    w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby: Barbara Bajor, Anna Mrozowska, Dorota Grzech, Monika Żmuda i Tadeusz Mrozowski.

        

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002