AKTUALNOŚCI

    Rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Msze św. Msze św. o 7,30, 10,30. Jako ostatnia niedziela jest niedzielą synodalną , modlimy się za  dzieło V Synodu, za naszą diecezję  i jej pasterza  bpa Andrzeja.
    Jutro  rozpoczną się Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej. Wszystkich, którzy mogą zachęcam do udziału w roratach, szczególnie dzieci / z lampionami / . Jak w poprzednich latach, dla dzieci, które przygotują serca z dobrym uczynkiem będą przygotowane niespodzianki.
    Msze św. w tygodniu  o godz.  17,00.
    W tym tygodniu :
W środę -  św. Andrzeja Apostoła.
W  sobotę - św. Franciszka Ksawerego
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W tym tygodniu przypada I Czwartek,  Piątek i Sobota miesiąca .  Spowiedź św. przed   I Piątkiem codziennie przed Mszą św.
    Jeśli będzie taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Proszę do czwartku zgłosić takie osoby. Będzie to jednocześnie objazd na święta
    W czwartek na Msze św. zapraszam uczniów klasy  VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    W przyszłą niedzielę jak co roku będzie zbiórka do puszek na Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.  
    W zakrystii  od poniedziałku będzie można nabywać świece na stół wigilijny i złożyć ofiarę dla ludzi potrzebujących pomocy i wsparcia , szczególnie dzieci.
     Bóg zapłać  za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej pewnym rodzinom z naszej parafii.
Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :   Krystyna Ryba, Maria Kokoszka, Natalia Juzba, Halina Milas i Bernadeta Ryba.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny  i Mały Gość Niedzielny

   Przeżywamy  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata . Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu , Litania do NSPJ i Akt oddania rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Msze św. o 7,30, 10,30 i 12,00 Msza św. chrzcielna.
    Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.   
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00, we wtorek,  środę i  piątek  o 17,00   
    W tym tygodniu :
W poniedziałek -  Ofiarowanie NMP  
We wtorek - św. Cecylii, dziew. i męcz.
W  czwartek   - św. Andrzeja Dung-Lac, prezb i Towarzyszy męcz.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia.  
    Od poniedziałku Siostra Ersilia będzie roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki dzisiaj będą poświęcone – i takie opłatki powinny  być na stole w rodzinie katolickiej. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie Siostry i dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji. Będą one  wyrazem naszej wdzięczności  za modlitwę i ofiarną pracę Sióstr dla naszej wspólnoty parafialnej.   
            Plan odwiedzin:
        Poniedziałek od  8.00
Nowa Wieś  od   p. Tadeusza Wolaka , następnie Górka i Centrum do p. Skowronów
       Wtorek  od 8.00
 Koniec i Podlasem  od Państwa Mucha, następnie cały Stary Janowiec
      Środa od godz. 8.00
 Pniaki i Podlesie – od p. Leszka Kiszka następnie Żabno II i Żabno I
    W ostatnim czasie zostały wymienione niektóre elementy ogrzewania głównie rury. Praca została sfinansowana i wykonana przez rodzinę Dykasów - za co pragnę serdecznie podziękować.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Anna Minorczyk, Magdalena Para, Zuzanna Ryba i Joanna Gmyr.  
    Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

     Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach odbywa zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie . W tym roku zebrane ofiary będą wsparciem dla chrześcijan w Ukrainie. Bóg zapłać za złożone ofiary.  
    Msze św. tygodniu : w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek, środę  i piątek  o 17,00    
    W tym tygodniu :
W czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej   , zak..
W piątek - bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz
     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. o 7,30,  10,30 oraz o 12,00 Msza św. chrzcielna.
    W przyszłą niedzielę będą zbierane  ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.
    W środę  na Msze św. zapraszam uczniów klasy  VII i VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    Mija połowa czwartego kwartału. W związku z tym proszę o złożenie ofiar na cele inwestycyjne. Proszę  zabranie list na poszczególne przysiółki .
    Niedługo trzeba będzie uporządkować cmentarz, przede wszystkim przez usunięcie uschniętych już kwiatów. Bardzo proszę nie wrzucać kwiatów do kontenera , ale w doniczkach złożyć koło kontenera, skąd zostaną zabrane.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby: Maria Frankowicz, Anna Pulak, Halina Mol i Anna Pulak.
    Prasa katolika: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny a dla dzieci Promyczek Dobra

    Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o 7,30  i 10,30

    Msze św. w tygodniu o poniedziałek, wtorek, środę , piątek i sobotę o 17,00, w czwartek    
 o 7,00. Od poniedziałku do środy po Mszy św. będzie Różaniec z wypominkami.  Zachęcam do udziału w nabożeństwach i do modlitwy za zmarłych.       
    W tym tygodniu :
W środę - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
W czwartek  - św. Leona Wielkiego, papieża
W piątek  -   św. Marcina z Tours, biskupa
W sobotę - św. Jozafata, bpa i męcz.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W piątek będziemy obchodzić Święto Niepodległości . Po Mszy św. będzie Różaniec  w  intencji Ojczyzny.  Zapraszam wszystkich  do wspólnej modlitwy za naszą ojczyznę.   
 Bardzo proszę,  aby w nabożeństwo różańcowe włączyli się uczniowie naszej szkoły : Klasa VIII niech odmówi pierwszy dziesiątek , klasa VII i VI drugi dziesiątek , czwarty   klasa V , piąty klasa IV.    
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach będzie zbiórka do puszek na Kościół  w potrzebie . Jednocześnie będzie to  Światowy Dzień Ubogich.
    W ostatnią niedziele odbyły się wybory do Rady Parafialnej. Statut Rad Parafialnych mówi, że do Rady wchodzą trzy grupy osób: wybrani, urzędowi i mianowani przez Proboszcza.  I tak do nowej Rady zostało wybranych 6 osób : p. Jacek Skowron p. Bogdan Sadowski ,  p. Agata Bator,  p. Jan Pęczek,  p. Mariusz Bajor, p. Mieczysław Pryga .   Z urzędu do Rady należy Proboszcz, Siostra Przełożona  – przedstawicielka Sióstr Zakonnych . Poza tym, z nominacji Proboszcza do Rady wejdą p. Andrzej Tabor i p. Monika Słowik . Dziękuję za udział w wyborach a  Nowej Radzie  życzę owocnej pracy dla naszej parafii. W najbliższym czasie odbędzie się zebranie Nowej Rady, podczas którego wybrane osoby złożą przepisane prawem ślubowanie.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Eugenia Jasina, Renata Mrozowska, Maria Pryga i Dorota Pryga.
    Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny a dla dzieci Promyczek Dobra.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002