AKTUALNOŚCI

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Uczyńmy wszystko – przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie by ten miesiąc stał się czasem trzeźwości w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie .

Msze św. w tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o 18,00. w sobotę 7,00

W tym tygodniu :

W poniedziałek - św. Ignacego z Loyoli, prezb.

We wtorek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc.

W piątek – św. Jana Marii Vianneya, prezb.

Wszystkim Solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia

W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca . Spowiedź św. codziennie przed Mszą św.

W I czwartek , podobnie jak w lipcu , przed Mszą św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17,00 do 18,00. Zapraszam od indywidualnej modlitwy przez Najświętszym Sakramentem w intencjach bliskich naszemu sercu, w intencjach naszej wspólnoty parafialnej a szczególnie o dobre przygotowanie i owocne przeżycie misji świętych..

Jeżeli będzie taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego.

Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie: Małgorzata Jeniec, Celina Kokoszka, Irena Grzech i Anna Bigda.

Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

 

 

Po  sumie poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.
Dzisiaj rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jednym z jego celów jest wsparcie działalności Kościoła przez zbiórkę ofiar na różne pojazdy dla misjonarzy. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone do puszki na ten cel.
Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00  we wtorek,  środę i piątek   o 18,00.   
W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Kingi, dziew.
W wtorek – św. Jakuba Apostoła
W środę - św. Joachima i Anny , rodziców NMP
W sobotę  -  św. Marty, Marii i Łazarza
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby: Paulina Dudek, Anna Skowron, Lidia Skowron i Ewa Janiec.  
Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

  

 

     Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dzisiaj też zbierane są  ofiary dla sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek, środę i piątek o 18,00
    W tym tygodniu :
We wtorek - św. Szymona z Lipnicy, prezb.
W sobotę  -  św. Marii Magdaleny
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    Kancelaria parafialna czynna jest codziennie po Mszy św./ rano lub wieczorem /
    W przyszłą niedzielę rozpocznie XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po sumie będzie poświęcenie pojazdów. Będzie można  też  złożyć ofiarę do puszki , które będą przeznaczone zakup pojazdów dla misjonarzy.  Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne mieszkańcom przysiółku Żabno I Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Małgorzata Szęszoł, Zuzanna Łabęcka, Agnieszka Pabian i Bogusława Ryba.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny


 

 

    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 , we wtorek,  środę  i piątek o 18,00.   Zachęcam do udziału we Mszach św. zwłaszcza w środy i piątki.
    W tym tygodniu :
We wtorek - św. Benedykta, opata.
W środę  -  św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
W czwartek - św. Andrzeja, Świerada i Benedykta , pustelników
W sobotę -  św. Bonawentury, bp. i dok. Kośc.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne  w Tarnowie , będą też zbierane ofiary dla sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.
    W przyszłą niedzielę będą 3 Msze św. o 7,30, 10,30 i o 13,00 Msza św. chrzcielna.
    Od przyszłej niedzieli wyjeżdżam na dwutygodniowy urlop. W parafii będzie mnie zastępował neoprezbiter ks. Mateusz Skowron. W kancelarii będzie przyjmował codziennie po Mszy św. / rano lub wieczorem /
    W czasie urlopu będę odprawiał Msze św. pogrzebowe – jako Msze poza parafią. Poszczególne intencje będą wywieszone na tablicy ogłoszeń. Zachęcam w tym dniu rodziny osób zmarłych do udziału we Mszach św. w naszym kościele.
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za  II kwartał mieszkańcom przysiółków Żabno II , Centrum, Pniaki Podlesie.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie: Irena Pryga, Dorota Janiec, Renata Tabor i Ewa Tabor.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny

     Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna .Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek i sobotę o 7,00  we wtorek , środę, czwartek i piątek o 18,00.   Zachęcam do udziału we Mszach św. zwłaszcza w środy i piątki.
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Tomasza, Apostoła
W czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziew.
W sobotę – św. Jana z Dukli , prezb.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek miesiąca.  Spowiedź św. przed I Piątkiem codziennie przed Mszą św. Do chorych udam się w piątek o godz. 8,00 Proszę do czwartku zgłosić osoby, które potrzebują posługi sakramentalnej .
    Od lipca w naszej parafii, w każdy pierwszy czwartek miesiąca przed Mszą św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 17,00  do 18,00. Takie adoracje są już w większości parafii naszej diecezji. Będzie to okazja do indywidualnej modlitwy szczególnie o dobre przeżycie czekających nas misji św.  
    W sobotę do naszej parafii przybędą pielgrzymi z Przemyśla udający się na Jasną Górę.  Proszę o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i o poczęstunek. Proszę przyjść na powitanie pielgrzymów ok. 20,15 i zabranie ich do swoich domów. Dla pewnego porządku bardzo o wcześniejsze zgłoszenie na plebanię, kto będzie mógł przyjąć pielgrzymów.  
    W niedzielę Msza św. o godzinie 7,30 będzie z udziałem pielgrzymów.
    Jeszcze raz dziękuję za przygotowanie Odpustu Parafialnego i za wszelkie posługi  Bóg zapłać za przygotowanie przyjęcia dla księży i wszelką pomoc.
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za  II kwartał mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś,   Górka i  Stary Janowiec.
    Bóg zapłać pewnej osobie spoza parafii za ofiarę 500 zł  na cele inwestycyjne.
    Zakończyły się prace przy odnowieniu zadaszenia. Prace wykonali panowie Józef Sroczyński i Stanisław Grzech. Przy okazji dziękuję za wypożyczenie rusztowań p. Janowi Starzyk oraz p. Krzysztofowi Wolak z Dulczy Wielkiej.  
    Na cmentarzu został odnowiony krzyż . Bóg zapłać panom Józefowi Sroczyńskiemu i Stanisławowi Grzech za nieodpłatne wykonanie tej pracy.  
    W ostatnim czasie został również uporządkowany plac za kościołem , od strony Sióstr, została posiana nowa trawa i teraz na bieżąco będzie koszona. Bóg zapłać za wykonane prace panom Józefowi Sroczyńskiemu, Stanisławowi Grzech, Władysławowi Tabor i Pawłowi Szęszoł.
     Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Maria Kokoszka, Natalia Juzba, Halina Milas, Bernadeta Ryba i Jolanta Pryga.

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002