AKTUALNOŚCI

        Przeżywamy  Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata . Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt Oddania się Chrystusowi Królowi Wszechświata.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek i sobotę o 7,00  we wtorek,  środę, czwartek i  piątek  o 17,00   
    W tym tygodniu :
W  czwartek   - św. Andrzeja Apostoła.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W tym tygodniu przypada I Piątek i Sobota miesiąca.  Spowiedź św. przed  I Piątkiem będzie  codziennie przed Mszą św., szczególnie w czwartek i piątek.
    Jeśli będzie taka potrzeba , to w piątek udam się z posługą sakramentalną do chorych.  Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.
    W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia.  
    Minęła już połowa czwartego kwartału. W związku z tym proszę o złożenie ofiar na cele inwestycyjne. Proszę  zabranie list na poszczególne przysiółki .
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie :  Helena Gawryś, Paulina Grzech-Lis, Czesława Błachaniec, Roksana Błachaniec i Bogusława Bielat.  
    Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

    Dzisiaj w Kościele  obchodzony jest  Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji w parafiach naszej diecezji można nabyć „ chlebki miłosierdzia „ jako wsparcie dla najbardziej potrzebujących. Cena chlebka 7 zł , ale można złożyć większą ofiarę.
    Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.   
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek, worek i sobotę o 7,00, w środę , czwartek i piątek  o 17,00   
    W tym tygodniu :
W poniedziałek -  św. Rafała Kalinowskiego, prezb.  
We wtorek - Ofiarowanie NMP  
W środę  - św. Cecylii, dziew. i męcz.
W  piątek   - św. Andrzeja Dung-Lac, prezb i Towarzyszy męcz.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 10,30 odbędzie się przyjęcie aspirantów do Liturgicznej Służby Ołtarza . Spotkanie dla aspirantów w piątek po Mszy św.
     Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła      w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Wioletta Kokoszka, Marzena Cymbor, Czesława Pryga i Elżbieta Słowik.
    Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

  

 Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach odbywa zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie .
    Msze św. tygodniu : w poniedziałek, czwartek i sobotę o 7,00 we wtorek, środę  i piątek  o 17,00    
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna , męcz.
W piątek -  św. Elżbiety Węgierskiej   , zak..
W sobotę  - bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz
     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę będą zbierane  ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.
    W niedzielę 19 listopada w całym Kościele obchodzony będzie  VII Światowy Dzień Ubogich. W naszej diecezji z tej okazji będą rozprowadzane chlebki miłosierdzia. Możemy włączyć się w tę akcję przez nabycie takiego chlebka.
    Bóg zapłać wszystkim , którzy zgromadzili się wczoraj w naszej świątyni aby modlić się  w intencji Ojczyzny a uczniom naszej szkoły dziękuję za odmawianie Różańca.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie: Bernadeta Bukała, Wiesława Barłóg, Kinga Mucha i Agnieszka Frankowicz.
    Prasa katolika: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. o 7,30  i 10,30.
    Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 17,00. Po Mszy św. Różaniec z wypominkami.  Zachęcam do udziału w nabożeństwach i do modlitwy za zmarłych.       
    W tym tygodniu :
W czwartek - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
W piątek  - św. Leona Wielkiego, papieża
W sobotę  -   św. Marcina z Tours, biskupa
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia
    W sobotę będziemy obchodzić Święto Niepodległości . Po Mszy św. będzie Różaniec w  intencji Ojczyzny.  Zapraszam wszystkich  do wspólnej modlitwy za naszą ojczyznę.   
 Bardzo proszę,  aby w nabożeństwo różańcowe włączyli się uczniowie naszej szkoły : Klasa VIII i VII niech odmówi pierwszy dziesiątek , klasa VI  drugi dziesiątek , czwarty klasa  V i IV  , piąty klasa III i II.    
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Z tej okazji w parafiach będzie zbiórka do puszek na Kościół  w potrzebie . Jednocześnie będzie to  Światowy Dzień Ubogich.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła wyjątkowo w piątek o godz. 18,00 proszone są panie : Małgorzata Warzecha, Iwona Prząda, Janina Łuc i Małgorzata Juzba.
    Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002