AKTUALNOŚCI

    Obchodzimy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Msze św. o 7,30, 10,30  o 14,30 Nabożeństwo różańcowe a po nim Msza św.
    We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych . Bóg zapłać wszystkim , którzy  często a nawet codziennie  uczestniczyli w nabożeństwach,  a ministrantom i lektorom   za posługę przy ołtarzu.
    W środę Uroczystość Wszystkich Świętych . Msze św. o 7,30 i 10,30 . Po sumie procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
    Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Na prośbę Księdza Rektora ofiary na Seminarium będą zbierane również w Dzień Zaduszny. Bóg zapłać  okazaną  hojność.
    Spowiedź św. przed Wszystkimi Świętymi i I Piątkiem będzie we wtorek od 16.00 do 17,00. Skorzystajmy z okazji do spowiedzi , tym bardziej że stan łaski Uświęcającej jest koniecznym warunkiem do zyskania odpustów dla  zmarłych.
    W czwartek przypada Dzień Zaduszny – Wspomnienie  Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7,30   i 17,00.  Przed Msza  św. będą  czytane Wypominki  połączone z modlitwą za zmarłych.  O godzinie 6,30 w kaplicy u Sióstr będzie odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych parafian.
    W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych możemy pomóc naszym zmarłym przez zyskiwane odpusty. Aby zyskać odpust należy nawiedzić cmentarz  i pomodlić się za zmarłych a ponadto spełnić warunki zwykłe : spowiedź , Komunia św. , modlitwa     w intencjach Ojca św.  oraz wyzbycie się przywiązania nawet do najmniejszego grzechu. Pouczenie o warunkach , które trzeba spełnić znajduje na tablicy ogłoszeń  
    Msze św. w tygodniu  w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o 17,00. Od  piątku po Mszy św.  będzie  Różaniec za zmarłych z wspominkami. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych  zmarłych.
    W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek i Sobota miesiąca.  
    W czwartek od godziny 16,00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Niech to będzie okazja do osobistej modlitwy za zmarłych.   
    Jeśli będzie taka potrzeba , to w piątek o 8,00 udam się z posługą do chorych .  Proszę do czwartku zgłosić takie osoby.
    W piątek na Msze św. zapraszam uczniów klasy  VII i VIII w ramach przygotowania  do Sakramentu Bierzmowania.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Beata Halik, Maria Furgał, Michalina Furgał, Paulina Rek i Danuta Grzech.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

 

   

Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Misyjną. Składka  przeznaczona jest na  cele misyjne kościoła.  O 14,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.
    Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę. Bóg zapłać.
    W tygodniu Msze św. i Różaniec  o godz. 17,00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, zwłaszcza osoby, które do tej pory jeszcze w nich nie uczestniczyły.  W szczególny sposób zapraszam
     w poniedziałek   klasę  O i I wraz z rodzicami.   
     we wtorek           kl. II i III wraz z rodzicami
     w środę               kl IV  i V  
     w czwartek         kl VI  i VII
     w piątek              kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych
     w sobotę             DSM i LSO    
    W tym tygodniu :
W sobotę  -  św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszej świątyni.  
    W sobotę o godz. 16,00 będzie spotkanie dla DSM-u oraz dziewczynek, które chciałby należeć do DSM-u
    Jeszcze do końca miesiąca będzie trwać akcja Wydziału Misyjnego polegająca na zbiórce  zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Celem zbiórki jest pomoc w budowie studni w krajach Afryki. Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś sprzęt do przekazania , to proszę przynieść do kościoła.     
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  
     w sobotę  od godz. 9,00 proszone są panie:  Ewelina Starzyk, Renata Dudło, Aneta
     Świątek, Joanna Augustyn i Elżbieta Pulak.         
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

    Dzisiaj w naszej parafii kończymy Misje święte. Dziękujmy Panu Bogu za ten czas łaski jaki został nam dany, dziękujmy za tych , którzy brali w nich udział. Z całego serca dziękujemy Ojcu Ireneuszowi za przeprowadzenie Misji św. za odprawiane Msze św. i nabożeństwa, głoszone kazania i wspólną modlitwę.  
    Dzisiaj również obchodzimy XXIII   Dzień Papieski pod hasłem „ Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia ”. Bóg zapłać wszystkim , którzy złożą  ofiary  do puszki , które będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży zdolnej ale ubogiej .
    W tygodniu Msze św. i Różaniec  o godz. 17,00. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych . Jak zawsze , szczególny sposób zapraszam
     w poniedziałek   klasę  O i I wraz z rodzicami.   
     we wtorek           kl. II i III wraz z rodzicami
     w środę               kl IV  i V  
     w czwartek         kl VI  i VII
     w piątek              kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych
     w sobotę             DSM i LSO    
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Jadwigi Śląskiej św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
W wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
W środę - św. Łukasza, Ewangelisty
W piątek -  św. Jana Kantego, prezb.
Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy  niedzielą misyjną. Składa  przeznaczona będzie na  cele misyjne kościoła. Msze św. o 7,30,  10,30  o 14,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.
    W przyszłą niedzielę będą  zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.
    W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Zbliża się miesiąc Listopad – czas  szczególnej pamięci o naszych zmarłych – Postarajmy się jak najwcześniej uporządkować grobów naszych bliskich i  posprzątać cmentarz , a przez Wypominki możemy objąć zmarłych z naszych rodzin modlitwą wspólnoty parafialnej Kartki na wypominki roczne i listopadowe znajdują się na stoliku za ławkami
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za III kwartał mieszkańcom przysiółków Koniec Podlasem i  Żabno I.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  
     w sobotę  od godz. 9,00 proszone są panie: Maria Kiszka, Stanisława Dobosz, Bożena       
      Maciąg, Dorota Babiarz i Zofia Kuciemba.       
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

    Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Misje święte. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału we Mszach św., nabożeństwach i różnych naukach stanowych.   Dokładny program został przekazany do każdej rodziny, będzie on przypominany w czasie Misji. Główne Msze św. codziennie o 8,30  i 18,00 połączone nabożeństwami i  naukami stanowymi. W środę będzie spowiedź misyjna od 15,00 do 18,00,  piątek będzie dniem chorym oraz Nabożeństwa Fatimskiego. Proszę do piątku zgłosić osoby które trzeba odwiedzić, a które nie będą mogły przybyć do kościoła. Uroczyste zakończenie Misji św. w niedzielę. Módlmy się gorąco , aby Misje św.  były czasem Bożej łaski dla wszystkich parafian.  Gdyby ktoś nie otrzymał zaproszenia z programem lub potrzebował więcej egzemplarzy proszę zabrać sobie ze stolika pod chórem. Przy okazji dziękuję uczniom klasy VI za rozniesienie zaproszeń do rodzin w parafii.

     W sobotę w Radomyślu Wielkim o godz. 9,00 czterech naszych ministrantów przyjmie posługę lektorów. Gratulujemy im i życzymy radosnego i owocnego czytania słowa Bożego. Dziękuję rodzicom za zakup nowych alb i troskę o dojazd ministrantów na kurs lektorski.   
    W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII  Dzień Papieski pod hasłem   "Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia". W tym dniu jak zawsze będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży zdolnej ale ubogiej . Za  złożone ofiary Bóg zapłać.
    W tym miesiącu ofiary dla Sióstr będą zbierane wyjątkowo w czwartą niedzielę , 21 października. Będzie to jednocześnie niedziela misyjna.
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za III kwartał mieszkańcom przysiółków Pniaki Podlesie, Stary Janowiec i Centrum.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę wyjątkowo od godz. 10,00 proszone są następujące osoby : Antonina Cymbor, Czesława Guzik, Teresa Ćwięka i Zdzisław Milas.  
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

        Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  O godz. 14,30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza św.
    W tygodniu Msze św. i Różaniec o godz. 17,00. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach. W szczególny sposób zapraszam  :
     w poniedziałek   klasę  O i I wraz z rodzicami.   
     we wtorek           kl. II i III wraz z rodzicami
     w środę               kl IV  i V  
     w czwartek         kl VI  i VII
     w piątek             kl. VIII i młodzież szkół ponadpodstawowych
     w sobotę             DSM i LSO
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - św. Aniołów Stróżów
W środę - św. Franciszka z Asyżu.
W czwartek - św. Faustyny Kowalskiej , dziew
W sobotę  -  NMP Różańcowej
     Wszystkim  Solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W przyszła niedzielę rozpoczną misje parafialne. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach misyjnych. Uroczyste rozpoczęcie Misji św. w niedzielę o godz.7,00 następne Msze św. o 9,30 i 11,00. Zaproszenie do udziału w Misjach oraz dokładny program zostaną przekazane przez uczniów naszej szkoły do wszystkich rodzin w parafii.
    W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź św. przed  I Piątkiem będzie codziennie przez Mszą św.
        W tym miesiącu w I piątek  nie będzie wyjazdu do chorych , ponieważ chorzy będą odwiedzani w czasie Misji św.
    W czwartek na Msze św. zapraszam uczniów klasy  VII i VIII w ramach przygotowania   do Sakramentu Bierzmowania.
    W piątek po Mszy św. będzie spotkanie dla wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów . Obecność wszystkich obowiązkowa. Apeluję do ministranci i lektorzy, również    starszych , aby  przychodzili do kościoła zwłaszcza w czasie Misji.       
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są panie : Teresa Bajor, Agnieszka Bajor, Kazimiera Nawój, Małgorzata Nawój, Renata Zaraza, Jolanta Cymbor
    Wydział Misyjny naszej diecezji w październiku będzie prowadził akcję pomocy misjom przez zbiórkę zużytych telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i laptopów. Celem pomocy jest budowa studni w krajach Afryki, do tej pory wybudowano  blisko 200 studni. W kościele będzie wystawiony specjalny pojemnik na ten sprzęt.     
    Do nabycia prasa katolicka : Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002