AKTUALNOŚCI

     Msze św. dzisiaj  o 7,30, 10,30 o 14,30 Nabożeństwo Majowe i Msza św. Dzisiaj zbierane są ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.
    Msze św. w tygodniu w poniedziałek,  wtorek, środę i piątek i sobotę o 18,00.
    W Czwartek  Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 7,30  i 10,30 .Po sumie procesja do czterech ołtarzy – w tym roku  pójdziemy ulicą w kierunku głównej drogi.
    W związku z procesją proszę przygotować w środę feretrony, sztandary i baldachim. Proszę o liczne przybycie dzieci: dziewczynki do sypania kwiatków  i chłopców do dzwonienia. Proszę o udział w procesji Strażaków oraz panie do niesienia figur. Składka z  Bożego Ciała przeznaczona jest  na hospicja w naszej diecezji. Procesje  w oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie.
    W tym tygodniu przypada
W środę - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
W piątek - Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę - św. Justyna, męcz.
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W piątek zakończenie nabożeństw majowych. Bóg zapłać osobom, które uczestniczyły w tych nabożeństwach min naszym lektorom i ministrantom.. W piątek litanię do Matki Bożej odśpiewamy przed Mszą św.
    W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
    Wczoraj zakończył się Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych . Jeszcze raz dziękuję rodzicom za przygotowanie Uroczystości I Komunii  a dzieciom za piękne przeżycie I Komunii i Białego Tygodnia.  
    Wczoraj też dzieci pierwszokumunijne wraz z rodzicami uczestniczyły w pielgrzymce do Zawady jako podziękowanie za dar I Komunii św.
    W środę o godz. 16,00 odbędzie się egzamin dla klasy VII przed przyjęciem Sakramentu   
   Bierzmowania.
    W środę po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy IV, które w Boże Ciało będą
   przeżywać rocznicę I Komunii św. Na spotkanie zapraszam również rodziców.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła          
   w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby: Anna Kokoszka, Izabela Kokoszka,    
   Sylwia Kokoszka , Anna Giża i Leszek Drąg.
    Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny .

 

  

 

 

    Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny, od jutra w Kościele  rozpocznie się Okres Zwykły.
    W naszej parafii przeżywamy  uroczystość  I Komunii św. Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia.  Msze św. o 7,30,  11,00 Msza św. komunijna, o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.
    W tygodniu Msze św. i nabożeństwo majowe o godz. 18,00. Dla dzieci pierwszokomunijnych będzie to Biały Tydzień. Na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę dzieci pierwszokomunijne udadzą się w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie k. Dębicy.
    W tym tygodniu :
W poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła.
W czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana    
W piątek - NMP Wspomożycielki Wiernych.
          Wszystkim solenizantom najbliższego  tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.  
    W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary dla Sióstr jako wynagrodzenie za ich pracę.
    Pragnę serdecznie podziękować rodzicom dzieci klasy III za udział w przygotowaniu dzieci do I Komunii św., za piękną dekorację kościoła i dokładne  uporządkowanie placu kościelnego.
    Rodzicom oraz dzieciom  pierwszokomunijnym dziękuję też za dar ołtarza , za ofiarę która będzie przeznaczona na zakup nowego baldachimu.    
    Bóg zapłać za posprzątanie kościoła o ofiary na kwiaty. O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są  panie : Paulina Grzech, Ewelina Pabian, Małgorzata Grzech i Marta Grzech.
    Prasa katolicka: Gość Niedzielny  i Mały Gość Niedzielny

    Msze św. dzisiaj  o 7,30,  10,30 o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.
    W tygodniu Msze św. i Nabożeństwo Majowe od wtorku do soboty o godz. 18,00.  Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych.
    W poniedziałek  Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 20,00. W tym dniu bowiem wypada  pamiątka pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym po Mszy św. będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej - na którą wszystkich serdecznie zapraszam. Procesja będzie ze świecami, proszę jednak zamiast świec zabrać znicze. Młodzież żeńską  parafii proszę o zorganizowanie się do niesienia figury Matki Bożej.
    W tym tygodniu
We wtorek   -  św. Macieja Ap.
W czwartek - św. Andrzeja Boboli , męcz.
W sobotę - św. Stanisława Papczyńskiego, preb.
Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
    Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie I Komunia święta. . Msze św. o 7,30  o 11,00 Msza św.  Komunijna , o 14,30 Nabożeństwo Majowe i Msza św.  Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie tego dnia.
    W sobotę o godz. 9,00  Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i chrzestnych.
    Ofiary dla Sióstr w tym miesiącu będą zbierane w czwartą niedzielę , 26 maja.
    We wtorek po Mszy św. spotkanie dla dzieci klasy III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.
    Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku w procesji pójdziemy w kierunku   głównej drogi. Proszę przygotować po 2 ołtarze po obu stronach drogi, a rodziny mieszkające na trasie procesji proszę o użyczenie miejsca przy swoich posesjach.           O przygotowanie ołtarzy proszę w tym roku następujące rodziny:
I  Ołtarz  rodziny:  Kokoszka Sławomir, Cymbor Michał, Pryga Czesława, Grzech Antoni, Słowik Bronisław, Grzech Tadeusz, Gawryś Helena, Grzech Lis-Paulina .
II Ołtarz  rodziny : Mrozowski Mariusz, Żmuda Grzegorz, Błachaniec Czesława, Błachaniec Andrzej, Bielat Bogusława, Bielat Grzegorz, Mrozowski Aleksander, Bajor Mariusz
III Ołtarz  rodziny : Wierzbicki Bartłomiej, Frankowicz Paweł, Mrozowski Tadeusz, Grzech Marian, Frankowicz Tadeusz, Mrozowski Krzysztof, Stec Bogusław.
IV   Ołtarz  rodziny :   Sadowski Bogdan, Pulak Helena, Pulak Rafał, Pryga Kazimierz, Pryga Radosław, Pulak Marek , Wolski Krzysztof   
    Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne za I kwartał oraz na kwiaty mieszkańcom przysiółku  Żabno I .
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10,00 proszone są panie : Wioletta Nawój, Iwona Słowik, Agnieszka Pabian i Danuta Grzech.  Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o uporządkowanie placu kościelnego.
    Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.  

 

 

  Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Msze św. dzisiaj o 7,30,  10,30  o 14,30 nabożeństwo majowe a następnie Msza św.
    Msze św. i nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 18,00 . Zachęcam wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych zwłaszcza dzieci.
    W tym tygodniu  poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje. To nie są dni modlitw o urodzaje ale także o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy, pokój i w wielu innych intencjach. Po Mszy św. odbędzie procesja błagalna,  w poniedziałek pod  krzyż przy głównej drodze, we wtorek pod  krzyż misyjny, w środę pod krzyż na cmentarzu.  Zachęcam wszystkich do udziału w tych nabożeństwach.  
    W tym tygodniu
W poniedziałek – św. Ap. Filipa i Jakuba.
W środę  – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika  
          Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składam serdeczne życzenia.
    W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
    W przyszłą niedzielę  będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    We wtorek po Mszy św. spotkanie dla Klasy III oraz ich rodziców w ramach przygotowania do I Komunii św.
    W sobotę o godz. 17,00 będzie spotkanie dla dziewczynek z Dsm-u.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła  w sobotę o godz. 9,00 proszone są  panie :  Janina Kokoszka, Danuta Szęszoł, Ewa Milas, Władysława Nawój i Agnieszka Bieszczad.
    Prasa katolicka : Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

 

«1»

O NAS

Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Radomyśl Wielki

Numery konta parafii

1) 36 9479 0009 2001 0006 3483 0001

2) 09 9479 0009 2001 0006 3483 0002