Aktualności

4 niedziela zwykła 2. 02 .2025.

    Dziś pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic   różańcowych.                                                                                                            
    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego / Matki Bożej Gromnicznej/. Składka z dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych – z racji Dnia Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie w intencji naszych Sióstr.
    Msze św. w tygodniu: w poniedziałek i sobotę o 7,00 we wtorek, czwartek i piątek o 17,00 w środę o godz. 18,00 .
    W tym tygodniu :
W środę - św. Agaty, dziew. i męcz.  
W czwartek -  św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.
Wszystkim  solenizantom najbliższego tygodnia składam  serdeczne życzenia.
    W tym tygodniu przypada I Czwartek  i  Piątek miesiąca.   
    W I czwartek od godz. 16,00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji od 16,00  do 17,00 będzie spowiedź św. przed I Piątkiem.
    W piątek o 8,00 udam się z posługą sakramentalną do chorych . Proszę do czwartku zgłosić osoby, które potrzebują takiej posługi.
    W czwartek na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież klasy VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
    W sobotę o godz. 14,00 będzie Msza św. z okazji Dnia Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszam wszystkie Babcie i wszystkich Dziadków oraz wszystkich Seniorów. Po Mszy św. będzie spotkanie w naszej remizie.
    W poniedziałek na godzinę 17,00 proszę osoby , które dekorowały święta kościół o rozebranie szopki i choinek, proszę młodzież szkół średnich oraz klasę VIII. O pomoc proszę p. Andrzeja i panów , którzy osadzali choinki. W poniedziałek trzeba będzie również posprzątać kościół,  proszę z kolejki sprzątania następujące panie: Paulinę Grzech, Ewelinę Pabian, Małgorzatę Grzech i Martę Grzech.
    Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie, ubezpieczenie i cmentarz mieszkańcom przysiółku Nowa Wieś.
    Bóg zapłać za posprzątanie naszej świątyni i ofiary na kwiaty . O sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 9,00 proszone są następujące osoby: Anna Kokoszka, Izabela Kokoszka, Sylwia Kokoszka i Leszek Drąg.
     Prasa katolicka Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.


                     Intencje mszalne            / od  3 lutego /

PONIEDZIAŁEK
7,00       + Ryszarda Dobosz - od Ewy i Romana Buczek

WTOREK

17,00       + Agatę i Tadeusza Para w r. śm. Tadeusza.

ŚRODA

18,00       + Rozalię i Franciszka Frankowicz w r. śm. Rozalii.

CZWARTEK

17,00    +  Helenę Jasina - od brata Józefa.  

PIĄTEK

17,00    + Jana i Janinę Wolak.

SOBOTA

7,00      + Jana Kuciemba - od rodziny Batorów
14,00         Msza św. z okazji Dnia Babci i Dziadka.

NIEDZIELA

7,30      + Janinę i Franciszka Nawój w r. śm. Franciszka.    
10,30      + Rozalię i Jana Kokoszka w r. śm. Jana.